Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Normális, hogy alig szokott...

Normális, hogy alig szokott bűntudatom/lelkiismeret furdalásom lenni?

Figyelt kérdés

Barmit teszek vagy mondom,utána nem bánom meg,nincs bűntudatom...

A legjobb barátnőm szerint ez nem normális,mert Ő nem csinál olyanokat,mint én,de szinte mégis minden miatt rosszul van :S


2011. jún. 9. 22:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Az nem baj, ha kemény vagy, csak arra azért figyeljél, hogy túlzásba ne ess, mert a környezetedet akaratod ellenére is megbánthatod.
2011. jún. 9. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Tehát pl. valakinek azt mondanád (mert így gondolod), hogy dögölj meg, de kiderül, hogy nem neked volt igazad, akkor sincs bűntudatod?
2011. jún. 9. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha balesetet okoznál,vagy embert ölnél,vagy azt bántanád meg akit a legjobban szeretsz...akkor sem lenne?Mert apróságokbol még nekem sincs nagy büntudatom,de ha elkövetnék ilyet vagy hasonlót,lehet elásnám magam.

Ezeken gondolkodj el,mert ki tudja...lehet te vagy maga a GONOSZ!!!

2011. jún. 9. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha már akkor sem lenne bűntudatod, ha valakinek nagy kárt okoznál, nos, ezt úgy hívják: pszichopátia. Kb. minden sorozatgyilkosnál ugyan ez a helyzet...
2011. jún. 9. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Hááát...Már bántottam meg olyat,aki nagyon közel áll(t) hozzám(nem fizikailag,hanem lelkileg),akkor sem éreztem túl nagy bűntudatot...

De fizikailag senkit nem bántok(nem is lennék rá képes),hanem lelkileg...de csak olyanokat,akik nekem is ártottak valamivel.


Köszönöm az eddigi válaszokat.

2011. jún. 9. 22:55
 6/7 anonim ***** válasza:
Az érzelmi intelligenciád elég alacsony szinten lehet, ami egyrészt született, másrészt szerzett (környezeti) képesség. Szerencsére lehet fejleszteni személyiségfejlesztéssel, hacsak nem vagy már egy túlságosan vén, megkeseredett, velejéig cinikus alak, akinek direkt jól is esik a káröröm, mert ha igen, akkor nem fogadod el a személyiség tréning iránymutatásait, csak jól kiröhögöd.
2011. jún. 13. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
60%
Van az igazságszolgáltatásban egy olyan fogalom, hogy nyolc napon túl gyógyuló sérülés.Szerinted a másik emberben általad okozott sérülés hány napon belül gyógyul? Mert a lélekben okozott sérülések ugyanúgy gyógyulnak, hegesedve.Nyomaik megmaradnak egy életre.Sőt!
2011. jún. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!