Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mely módszer az, mely leginkáb...

Mely módszer az, mely leginkább segit abban, hogy egy, a múltban megélt történés hatására létrejött negaiv hangulat, ne legyen annyira intenziv még évek múlva is?

Figyelt kérdés
S nem is maga a történés, (mert az lényegében egy semleges esemény egy külső szemlélőnek), hanem amit belőlem kiváltott, és mely rányomta hatását mindenre, ami abban a hangulatban történt velem, az elkövetkezendő pár napban/hétben. Amerre jártam, (helyszínek), akikkel találkoztam, beszéltem, amiket csináltam.., mind mind "megfertőződtek". S azóta is élénken hordozzák azt az érzéshangulatot ezek a dolgok. S ennek már 3. éve.

2017. ápr. 22. 20:37
 1/6 Jorck ***** válasza:
El kell engedned ezeket a negatív gondolatokat, érzelmeket.. Ehhez valamilyen belső gyakorlásra van szügség. Az egyik ilyen lehetséges módszer a meditáció. Rendszeres gyakorlás után a feljövő dolgokat el tudod majd engedni (legyen az bármilyen).
2017. ápr. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tudom, de annak is van több fajtája. pl. TM hatásosabb lehet a többinél ez esetben?
2017. ápr. 22. 20:52
 3/6 Jorck ***** válasza:

Ez egy lehetséges módszer a feltett kérdésedre, de csak akkor javaslom: ha mentálisan stabilnak érzed magad belül, nem szedsz tudatmódosító szereket/gyógyszereket, a közeli rokonságodban nem voltak mentális problémák (skizofrénia, pszichózis).


Ha úgy döntesz belevágsz, ezek után a te utad lehet saját felelősségre!


+ egy kis instrukció


[link]


[link]

2017. ápr. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Jorck ***** válasza:
Ezt nem tudom megmondani mert én a zen meditációt gyakorlom. Azt biztosan mondhatom hogy beválik.
2017. ápr. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Jorck ***** válasza:

Habár elvileg ugyanaz a hegy, csak kicsit más az út.

Ha megtalálod a te utadat szerintem érezni fogod majd hogy neked az kell... Szóval biztosan segíthet a TM is de hogy milyen hatékonyan, az más sok más dolog függvénye.

Amit viszont küldtem ahhoz biztos nem kell semmi extra, én is egyedül nyomatom.

Remélem valami tudtam segíteni!

További szép estét! ;)

2017. ápr. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
ok, kössz
2017. ápr. 22. 21:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!