Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Sos! Mitévő legyek?

Sos! Mitévő legyek?

Figyelt kérdés
Bekerültem a pszichiátriára, először öngyilkossági gondolatok depresszió miatt, utána meg hangokat hallottam és 1 hónapot voltam bent a kórházban kérdeztem hogy ez a skizofrénia, azt a választ kaptam hogy nem. Abilify-t adtak de nem használ már a maximális adagot szedem és még mindig vannak hangok. nagyon rossz volt a kórházba begyógyszereztek rivotrilt csak azért kaptam mert nem volt felirva szorongáscsökkentő ezen csodálkozott a doktornő aki volt. diagnózisom organikus hallucinozis. most mikor visszamentem kontrollra, kaptam egy újabb diagnózist: szkizotípiás rendellenesség, na akkor most rám akarják húzni a skizofréniát?! azt mondtam hogy nincsenek több hallucinációk mikor vannak még hanghallások...most mit csináljak, hívjam fel a pszichiátert hogy hallom még a hangokat? nem akarom hogy hazudozónak mondjanak, és félek hogy milyen diagnózist kapok ha ezt meglépem. mit tennétek a helyemben... amit tudni érdemes még hogy az orvosok miatt kerültem ilyen helyzetbe, túlságosan belemerültem a betegségembe, és nem kaptam meg a megfelelő kezeléseket, a gyógyszert(nem pszichiátriai szerről van szó és nem is pszichiáterekről) amit meg kellett volna kapjak mert azt hitték hogy ellenjavallata van, de kiderült hogy nincs, és azután sem adták a gyógyszert. most viszont megkaptam. de hogyan tovább? nem akarom hogy azt mondja a pszichiáter ismét be kell feküdni...

2017. ápr. 21. 17:57
 1/2 anonim válasza:

Lehet, hogy itt segít neked valaki, de nem itt kellene keresni a megoldást.

Egy kis időt hagyjál magadnak. Csinálj valami teljesen mást, mint a betegséged kutatása. Nyisd ki a szemed és élj. Szerezz élményeket, amikre szívesen emlékezel. Ha meg jönnek a hangok, gondolom, amikor csend van körülötted és nem foglalkozol semmivel, akkor meg gondolj újra ezekre a szép emlékeidre és játsz ezekkel a gondolatokkal, hogy eltereld a figyelmed a bajaidról. Ha meg vannak bajaid, akkor meg szánj rá időt, hogy megold, de ne akkor amikor éppen szép emlékeket gyűjtesz.

Hajrá!

2017. ápr. 23. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Lehet az erős gyógyszerek mellékhatása az, hogy hangokat hallasz.
2017. máj. 4. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!