Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Édesanyám pánikbeteg! Nem...

Édesanyám pánikbeteg! Nem akar semmit tenni ellene?

Figyelt kérdés

Kb. 2 éve jelentkezett nála az első tünet. Legyengült, erőtlen volt a keze, a szája összeragadt, nem tudott nyeli. Mostmár egyre rosszabb. Idegbeteg sokszor, csapkod, rombol, majd bőg, állandóan veszekszik mindenkivel, semmi nem jó neki, állandóan negatívkodik.


Én egy ideje úgy vettem észre, hogy minden megoldást zsigerből elutasít: "Ez nem jó!" "Ez nálam nem válik be" stb... Pszichiáterhez nagy nehezen kapott időpontot, de ő helyette valami vajákoshoz ment el, aki kézrátétellel gyógyít. Beszélni nem lehet vele, mindig csak a kifogásokat keresi, ha beszélget vele az ember akkor minden róla szól meg hogy Ő milyen szarul van. Ha megmondom neki azt, hogy már unom a nyavajgását, akkor azt mondja, hogy érzéketlen vagyok és nem vagyok empatikus vele szembe, meg őt senki sem érti meg. Bár őt kifejezetten idegesíti ha valaki más beszél éppen és nem ő. A barátnőinek a gondjain lefárad, csak azt élvezi ha ő beszélhet, panaszkodhat.


Legtöbbször mikor mondom neki, hogy álljon másképpen a dolgokhoz, akkor azt mondja, hogy "Majd mikor rajtad is kijön ennyi évesen majd meglátjuk!" Meg ez az állandó, hogy "majd meglátjuk te ennyi évesen milyen leszel!". Ezt azt jelenti, hogy nekem is ezt kívánja? Hogy én is legyek ilyen szerencsétlen, mint ő?


Az az igazság, hogy nem szeretek a közelébe lenni, mert lehúz és felbosszant. Azt érzem hogy azzal, hogy "sajnálom" azzal nem segítek neki, magamon meg mégúgy se... Valódi megoldást próbálnék találni de elutasítja. Pihenésről szó sem lehet. Ha elmegyünk valahova emberek közé akkor rájön a roham, vagy ha welnesezni megyünk akkor meg azon panaszkodik hogy mennyi másra kellene az idejét eltöltenie...


Suerintetek mit tehetnék? Szerintem meg fog kattanni és diliházba fog kerülni, avgy pszichiátriára.

23/L



2017. ápr. 24. 14:42
 1/1 anonim válasza:

szerintem ez nem pánik hanem depresszió.

nem fog diliházba kerülni, mert nincs olyan.

a pszichiátria zárt osztályára nagyon súlyos dolgokkal visznek be , pl ha másokra veszèlyes vagy, súlyosan skizofrèn, tudathasadás stb..

nem kell ledilisezni a pánikbetegeket, se a depressziósokat mert kissè sèrtő.èn is panikbeteg voltam, ès a tünetek nem ilyenek.

a panikbetegsèg olyan, hogy hirtelen a semmiből elkezd dobogni a szíved, leírhatatlan fèlelem, halálfèlelem lesz urrá rajtad, olyan èrzès hogy jaj ne mindjárt itt a vèg most mi lesz? , izzadsz, izegsz-mozogsz, nem tudsz megülni ez miatt.

de pont ez a lènyeg, bennt van a nevèben hogy pánik! tehát nem valós betegsèg.nincs semmi bajod, se mentálisan, se fizikálisan, mègis azt hiszed hogy baj lesz.azt hiszed megőrülsz, vagy szívrohamot kapsz.

amit leírtam az az èn tapasztalatom, de mèg ezer ès ezer formája van a pániknak, nálam nagyjából így jelentkezett, de nagyon sok tünet van.viszont mimdegyik csak vaklárma.ha ezt megèrti a beteg akkor sokkal könnyebb.

2017. ápr. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!