Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hozzá lehet szokni az antidepr...

Hozzá lehet szokni az antidepresszánsokhoz?

Figyelt kérdés
Kb. fél éve kezdtem el escitalopram hatóanyagú antidepresszánst szedni kevert szorongásos depresszív zavarra. Elég lassan jött a várt javulás, kb hat-nyolc hét után. Ezalatt a pár hét alatt 0,25 mg-os Frontint is szedtem, kétszer egyet. Lassan kezdtem jól érezni magam, a Frontint el is hagytam lassan, úgy január óta nem szedem egyáltalán. Azóta csak napi 20 mg Scippát szedek.Viszont a napokban mintha kezdene újra erőt venni rajtam a szorongás. Mitől lehetséges ez? Nem történt semmi negatív dolog az életemben, nem stresszelek többet... Lehet, hogy hozzászokott a szervezetem a gyógyszerhez? Köszönöm a válaszokat!

2017. ápr. 24. 19:50
 1/6 anonim ***** válasza:

Az antidepresszánsok elvileg nem okoznak függőséget. A gyógyszer azonban nem csodaszer, nem arra való, hogy kikapcsolja az érzelmeidet, gyógyszer szedése mellett is előfordulhatnak rossz napok, amikor erősebb a szorongás. Ha csak pár napról van szó, akkor nincs miről beszélni, hamarosan elmúlik. Ha azonban tartóssá válik, érdemes megemlíteni az orvosodnak.

Egyébként megkérdezhetem, mitől szorongsz?


28/N/ocd-s

2017. ápr. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Balogh Zsozsó ***** válasza:
Én kb. másfél éve szedem a Cymbaltát. Szerintem csak olyan értelemben lehet azt mondani, hogy hozzászokás, hogy nem olyan mint egy fejfájásra szedett bogyó, hanem ha már nincs rá szükség, akkor nehezebben, folyamatosan tudsz csak leszokni róla.
2017. ápr. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Az egyik barátnőm súlyosan antidepresszáns függő lett, egyes számú válaszoló
2017. ápr. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom, milyen gyógyszert szedett a barátnőd, biztos, hogy antidepresszáns volt, és nem szorongásoldó, mint pl. Xanax, Frontin stb? Az utóbbiak okozhatnak függőséget.

A rendszeres gyógyszerszedés szükséglete nem függőség. A függőség azt jelenti, hogy mindig több és több kell abból a bizonyos gyógyszerből ahhoz, hogy ugyanolyan szinten tartsd magad.

2017. ápr. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Bocsi a késői válaszért. 100% hogy az volt, csak tudom, hiszen ugyanazt szedtem kisebb dózisban. Illetve szednem kellett volna, de nem mérgeztem magamat vele, az ő esetéből okulva.
2017. ápr. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
kifelejtettem valamit, az előző vagyok. Szóval ha a barátnőm nem veszi be, akkor rohamot kap. Nem tudom hogy mondjam, nem olyan mint az epilepszia roham, hanem dühöng és sír meg ilyenek...
2017. ápr. 29. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!