Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aki hozzáértő, meg tudná...

Aki hozzáértő, meg tudná mondani, hogy bipoláris vagyok-e, vagy mi a bajom?

Figyelt kérdés
Nem meghatározott szorongás - ilyen diagnózisom van a pszichiáterem által. Frontint szedek. Van, amikor hirtelen szorongani kezdek - amolyan roham tör rám - vagy fizikai tünetekben mutatkozik meg a szorongás - például hátfájdalom, mellkasi fájdalom - Hirtelen, ok nélkül jönnek ilyen rohamok néha. Akkor Frontint veszek be, 1 milligrammot. Vannak helyzetek is, amiktől félek, például iskolák környéke. Azokat kerülöm. Régebben sokat csúfoltak az osztálytársaim. Az emberekre az utcán nem nézek rá, csak véletlenül néha. Távolságtartó vagyok az idegen emberekkel. Félek még bizonyos helyzetektől, például a lefelé menő mozgólépcsőtől, félek liftektől, és még sorolhatnám a fóbiákat. Le vagyok százalékolva. A pszichiáter még azt is ráírja a leleteimre, hogy "diszharmonikus személyiség". Most jön a kérdésem: Bipoláris is vagyok, vagy mi vagyok tulajdonképpen? Vannak napjaim, amikor nyugodt vagyok. Ez valamikor több nap egymást követően. Aztán vannak napjaim, amikor felpörgök, lelkes vagyok, mintha valami löket lenne bennem, ilyen napokon sok mindent akarok csinálni. Ilyen napok általában hétvégén szoktak lenni, amikor ráérek, és nem kell dolgozni menni. Egyszerűen bepörög az elmém. Sok mindent akarok csinálni ilyenkor egy nap leforgása alatt, és sok mindent akarok elmondani másoknak. Ez általában egy vagy két nap kéthetente, néha hetente. Aztán vannak néha olyan napjaim is, amikor hirtelen mindent egy sötét szemüvegen keresztül kezdek látni, ilyenkor depressziós vagyok, eszembe jutnak a múltban ért sérelmek, szinte semminek sem tudok örülni. Ez a depressziós szakasz valamikor egy nap, valamikor egy hét is akár. De ez a depressziós szakasz csak néha jön elő, valamikor egy hónapig nem is jön elő. Meg tudná valaki magyarázni, hogy ez mi?
2017. ápr. 28. 15:42
 1/1 anonim ***** válasza:
Nem vagyok pszichiáter. Teljesen normális vagy. Megnyugtatlak, nekem is Nem meghatározott szorongás a diagnózisom. És nálam is úgy alakult ki, hogy "zaklattak", azaz szóbeli agresszió áldozata lettem. (Rendszeresen művelték a szemetek!) Ezeket a dolgokat nehéz túlélni. Ha rendszertelenül szeded a frontint az elvonási tünetek okozhatnak izomfájdalmakat, hátfájdalmakat. Illetve amikor nem veszed be, mert nem kell menned dolgozni, és gondolom nem szorongsz, akkor teljesen normális, hogy "pörgősebb" vagy, ugyanis erősen szedál. Azaz, amikor a hatása alatt vagy, levertnek és "depressziósnak" érezheted magad, de ez nem depresszió. Vannak olyan terápiás módszerek, amikkel a régi sérelmek földolgozhatók. Próbálj meg valamit keresni, és lejönni a gyógyszerről. Jobbulást kívánok!
2017. ápr. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!