Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hosszútávon a kényszeres...

Hosszútávon a kényszeres gondolatoknak milyen következménye lehet?

Figyelt kérdés
2016. szept. 11. 09:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Egy teleszemetelt mentális élet. Szerintem érdemes ezeket a gondolatokat, mint szokásokat kezelni. Pont úgy, ahogy egy fizikai dolgot kezelnél, amiről át akarod szoktatni magam másra.
2016. szept. 11. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egy megrokkant,élhetetlen,élvezhetetlen létezés,ami csak önmagunknak és a környezetünknek okoz fájdalmat.

Végül öngyilkosság.


(18/f ,egy kényszerbeteg)

2016. szept. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
én is 18f vagyok:(
2016. szept. 11. 22:00
 4/5 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előző válaszolókkal, nekem "csak" kényszergondolataim voltak, de én kb. a megjelenésük után egy hétig bírtam, utána azonnal szakemberhez fordultam, elképzelni se tudom, hogy hosszú távon, nem múló, nem kezelt tünetekkel milyen lehet az életminőség. Szerintem depresszió is kialakulhat mellé akár, arról nem is beszélve, hogy teljesen ellehetetlenítik az egész életedet, jó eséllyel sem dolgozni, sem tanulni nem fogsz tudni, a társas életedről nem is beszélve, szóval irány egy pszichiáterhez, gyógyszerrel nekem 1 hét alatt rengeteget javultak a tüneteim, majd el is múltak. Pszichoterápiával kombinálva szerintem a leghatásosabb a kezelés.
2016. szept. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Te az OCD-rol beszelsz? Mert, ha igen, akkor tarsak vagyunk. En is OCD. Hosszu tavon beleorulsz a dolgokba. Depresszios leszel, ami valamifele fuggoseghez vezet majd, mint pl. alkohol, tudnek meselni. Azt hiszem megjartam a poklot vagyis meg mindig ott vagyok.
2016. szept. 12. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!