Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depressziós a párom, van...

Depressziós a párom, van jövője egy ilyen kapcsolatnak?

Figyelt kérdés

1,5 hónapja tart a dolog, sajnos az evészavarai is előjöttek (régebben evészavaros volt). Folyamatosan veszt a testsúlyából. Pszichológushoz, sőt most már pszichiáterhez is jár.

Igyekszek mindent megtenni, sokszor még az egyetemet, munkát is hanyagolva főzök neki, mert velem jobban tud enni(vagyis legalább tud).

Az a mosolygós, sokat nevető lány eltűnt akit megismertem. A szexualitás kb 0-ra csökkent köztünk.

Akinek volt már depressziós párja, mik a tapasztalatok?


Teljesen felőröl a dolog, mindent megteszek és egyáltalán nem javul a helyzet. Nem akarnám elhagyni mert szeretem, és félek is, hogy teljesen összetörne.

Más egészsége érdekében érdemes feladni a saját boldogságunkat, mit gondoltok erről? Szerintem nem.


2017. máj. 3. 07:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit úgy érzem a leírásból hogy te eldöntötted már hogy dobbantasz, talán jól is teszed.


Ha viszont tényleg szereted akkor tarts ki egy ideig. Persze, ez az állapot nem tartható örökre, de másfél hónap az semmi.. Nem tudom milyen típusú depressziója van, de esélyes hogy terápiával vagy gyógyszerekkel tünetmentesíthető, de az is lehet hogy ez csak átmeneti időszak nála. Egy komoly kapcsolatban szerintem nem merül fel komolyan 6 hét után dobbantani betegség miatt. Nekem volt egy súlyos autóbelesetem pár éve, több mint 3 hónapig voltam kórházban, a párom minden nap 2 órát autózott hogy meglátogasson munka után, utána hónapokig szolgált ki otthon, soha egy rossz szót nem szólt.

2017. máj. 3. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
42%

"Más egészsége érdekében érdemes feladni a saját boldogságunkat"

Közös boldogság lenne, egy párkapcsolat csak együtt tud boldog lenni.

"mindent megteszek és egyáltalán nem javul a helyzet"

Nagyon rossz jel, hogy nem tudod kihozni a depresszióból - nem tudod gyógyítani, már most - mi lenne 10-20 év múlva?

2017. máj. 3. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt ilyen kiderült hogy a kapcsolatunk miatt volt az egèsz.A depresszio altalaban orokletes genetikai betegseg igy reagal az emberi test ha nem èrzi jól magàt az adott környezetben.Màs pl fullad stb.Ok nèlkül nem jön elő mindig oka van.Próbàld kideriteni mi vàltotta ki.
2017. máj. 3. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
73%
Pszichológus nem tudott segíteni és pszichiáterhez küldte, az azt jelenti, ő beállítja majd egy egész életen át szedendő gyógyszerre. A pszichiáter nem beszélget (ideje sincs analízisre), nem próbálja megoldani, hanem vegyszeresen elnyomja és fizikai szinten normalizálni tudja látszólagosan a betegséget. (az 1-es egyébként szép példája egész más, nem összevethető, a párja segített és az 1-es beteg gyógyult is ettől az áldozatkész mellette állástól!) És sajnos lehet, az is, hogy a kettőtök kapcsolata nyomja le a hozott hajlam mellett.
2017. máj. 3. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 PetiOS válasza:
Nem kell egész életen át szedni!Ki mondta neked ezt a marhaságot?
2017. máj. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
nincs
2017. máj. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
Nagyon összetett.Igen...a kiváltó okot kell megtalálni,ahogy már előzőekben is írták.Inkább Kineziológust keressetek fel,vagy a meglévő dokik mellé,ha bíztok bennük akkor kiegészítésként.Után meg eldönthetitek,melyik hogy segít leginkább.
2017. máj. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
nincs
2017. máj. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
90%

gondolj bele fordított esetben. nem nyűgös, vagy kényeskedő, nem azért van szarul mert hisztis. szerintem nem érzed a súlyát.

Ha meg a boldogsában gátol az h mással foglalkoznod kell és áldozatot kér a dolog, akkor tényleg röppenj, mert jobbat érdemel, olyat aki figyelembe veszi és képes áldozbni érte

2017. máj. 3. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
75%

"van jövője egy ilyen kapcsolatnak?"


Kérdés, mit vársz a kapcsolattól. A depresszió korlátozza az érzelmek megélését, kimutatását is.


"Más egészsége érdekében érdemes feladni a saját boldogságunkat?"


Ha te eldöntöd, hogy "feladod a boldogságod", attól nem gyógyul meg. A kérdés az, hogy szereted-e vagy nem, mit akarsz, mit akar ő. Ez egy betegség, szóval az alapkérdés az, hogy vállalod-e vagy nem.

2017. máj. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!