Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A kávé tényleg rontja az alvást?

A kávé tényleg rontja az alvást?

Figyelt kérdés

2017. máj. 3. 09:10
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Ha sokat iszol, akkor igen.

Vagy ha későn iszod. Én pl. csak délelőtt szoktam, ha délután iszom, akkor nagyon későn leszek álmos.

2017. máj. 3. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
40%
Komolyan megkérdezted, hogy egy koffeines ital, aminek az élénkítés az elsődleges szerepe csökkenti-e az esélyeket arra, hogy elaludj? Többször is fejre ejtettek gyermekkorodban?
2017. máj. 3. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Sokaknál igen. Én sokszor ittam már kávét lefekvés előtt, rám egyáltalán nem hat, elég sok ilyen ember van. Nagyon extrém esetben valaki csak a megszokott kávéjával tud elaludni, de persze elvben s tipikusan a koffein élénkít. Van, aki egy délutáni teától nehezen alszik...
2017. máj. 3. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Normál adagban igen. Ha túladagolod, akkor először nagyon szapora lesz a pulzus + izzadás, ha még ráiszol, akkor a szervezeted lekapcsol, elájulsz... Ez persze koffeinmérgezés.

Van olyan ismerősöm, aki lefekvés előtt kávézik és úgy alszik. Ez számomra érthetetlen:)

2017. máj. 3. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Teljesen emberfüggő.

A húgom délután négy óránál később nem mer már egy teát sem meginni, mert este nem tud elaludni, én meg ihatok akár három-négy kávét is vacsora után, semmi hatással nincs rám.

De a legtöbb embernél nem javasolt a késői kávéfogyasztás.

Nem azért, mert "rontja az alvást", ahogy írod, hanem mert késlelteti vagy megnehezíti az elalvást.

2017. máj. 3. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Tényleg. Akár észreveszi ezt az ember, akár nem. Az alvás a szervek regenerálódására szolgál. Ha egy délutáni/est kávéval mesterségesen megemeled a vérnyomásodat, akkor az alvásod minőségét (s ezzel az egészségedet) rontod akkor is, ha közben látszólag ugyanolyan jól alszol, s ugyanolyan kipihenten ébredsz, mintha nem ittál volna kávét.
2017. máj. 6. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Na végre 2 normális komment. Köszönöm a válaszokat!
2017. máj. 6. 15:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!