Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet ez? Pánikbetegség?

Mi lehet ez? Pánikbetegség?

Figyelt kérdés

Sziasztok, a rosszullét általában tenyér izzadással/zsibbadással kezdődik. Utána, elkezd gyorsabban verni a szívem. Majd elkezdek kiszáradni,szédülni és halálfélelmem van. Ritkán utána fázok és fogvacogásom is van.


Néha pedig nagyon hülyén jönnek ilyenkor a hangok... Amitől szintén rosszul vagyok.


Viszont, van hogy úgy kezdődik mintha zsibbadnék , eltompulna az agyam. Ilyenkor nehezebben tudok gondolkodni. Van hogy ilyenkor hülye gondolataim vannak. Mint pl.: Én most élek? Vajon mi lehet a halál után? Csak én vagyok a világon? És a többi ember csak a képzeletem/gondolataim?


Voltam orvosnál, vagyis csak az asszisztensénél mert az orvos már nem volt bent.


Elmondtam neki, hogy mi a problémám. Szerinte, pánikbeteg vagyok és pszichológusra van szükségem. Azt is mondta, hogy beszélgessek/beszéljem ki a családommal,barátokkal mert hogy az is segít.


Azt még elfelejtettem leírni, hogy néha kicsit nagyobb/erőltetettebb a levegő vételem is.


Nem tudom hogy a betegség miatt-e. De már egy jó ideje nem igazán mozdulok ki. Ha el is megyek a barátnőmmel sétálni, tuti hogy rám jön a betegség. Viszont, vízzel tudom korrigálni. Ha iszok vizet akkor valahogy elmúlik, meg ha terelem a gondolataimat.



2017. máj. 4. 20:44
 1/8 A kérdező kommentje:
Akiknek hasonló betegségük van/volt leírná a tapasztalataikat? Mi az ami segített?
2017. máj. 4. 20:48
 2/8 anonim ***** válasza:

szia!

igen, tipikus pánikbetegség, de ezek kevert betegségek, azaz depi és szorongás is társul hozzájuk. minden tüneted tipikus, tehát egyértelműen neked orvosi segítség kell. kell beutaló a pszichiáterhez, ott kapsz gyógyszert rá, és ő fog pszichológushoz küldeni.

valószínű, hogy mindkét kezelésre (gyógyszer + pszichológus) szükséged van, és a kettő együtt fog hatni.

Mert hogy segíteni fog, hidd el. Most nagyon rossz, tudom, 12 éve vagyok pánikbeteg, és az eleje rohadt gáz volt, ugyanilyen tüneteim voltak, csak nekem menekülési ösztönöm is beindult ilyenkor, le akartam szállni járművekről, meg hazamenni mindig, mert csak ott biztonságos. De ahogy elkezdett hatni a gyógyszer, meg pszichológushoz is jártam, elkezdett jobb lenni. Viszont nagyon türelmesnek kell lenned, ami ilyenkor nagyon nehéz, mert van, hogy több év is, míg eljutsz oda, hogy lazábban tudod venni az egészet, és megtanulsz vele együtt élni. De jobb esetben már azért pár hónap után sokkal jobb lesz a helyzeted.

Mindenképp nagyon jó, hogy van nálad víz, és eltereled a gondolataidat, ami még nekem segített a mély légzés olyankor, illetve zenehallgatás vagy telefonon játszani, ilyesmi. Lényeg, hogy tudd, hogy soha semmi nem fog történni, nem halsz meg, még ha azt is hiszed, nem fog kiugrani a szíved a helyéről, stb. Ezek sajnos tünetek, amik nagyon ijesztőek, és nagyon nehéz egy pánikbetegnek lenyugtatnia magát, de pár perc alatt elmúlnak a rohamok. Meg fogod tanulni ezeknek a kezelését, és egy idő után már tudni fogod, hogy hogyan kezeld a rohamokat.

Szóval mindenképp először doki, majd utána szépen, lassan, türelemmel lenni, és olyan emberekkel vedd körül magad, akikben megbízol, szeretnek, és melletted állnak, és hidd el, hogy jobban leszel :)

2017. máj. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Őszinte leszek. Jelenleg nem dolgozom nem rég szűnt meg a munkahelyem. Nincs esetleg valami ingyenes pszichológus?


Egyébként, egész télen szinte elő sem jött. Most hogy kijöttek a jó idők szinte naponta többször is előfordul a roham. De legjobban este akkor a legrosszabb. Egyébként ha épp bicózás közben jön rám a pánikroham egyből leszállok a bicóról. Ilyenkor a gyaloglás is nyugtat kicsit.


És neked milyen gyógyszert kell szedni?

2017. máj. 4. 21:56
 4/8 A kérdező kommentje:
Azt még lefelejtettem, ha elmegyek valahova szinte, alig várom hogy hazaérjek.
2017. máj. 4. 21:58
 5/8 anonim ***** válasza:

Általában tavasszal és összel jobban felerösödnek ezek a betegségek.

Nem is baj, ha nem dolgozol, amig meg nem erösödsz kicsit. Jobb ilyenkor a nyugi. Én is egy hónapig voltam táppénzen,mikor kijött nálam ez a baj.

Nyugtatot irnak fel, meg antidepresszánst. Az antidepit kell folyamatodan szedni, a nyugtatot meg ha nagyon sz@rul van az ember, vagy pánikrohama van éppen. De ezt a pszichiáter ugyis fogja majd tudni, miután megvizsgált. És ö tud pszichologushoz is ingyenesre beutalni. Nekem is igy volt. Magadtol csak pszichológushoz nem tudsz menni, csak fizetőshöz. De ha pszichiáter utal be, akkor ingyenes. Csak ezt mondjad a pszichiáternek, h akarsz járni pszichológushoz, mert maguktól nem mindig utalnak be. Gondolom, sok a beteg...

Pszichiáter=orvos

Pszichológus=nem dokrot, ö "csak" bölcsész szakoz végez, orvosi diplomája nincs.

Ezért kell, h orvos utaljon be pszichológushoz, akkor ingyenes.

2017. máj. 4. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Írtam üzenetet.:)
2017. máj. 5. 14:08
 7/8 anonim ***** válasza:
Az antidepresszáns megoldja tartósan és egyenletesen. Az összes többi módszer esetleges és hullámzó eredményt ad.
2017. máj. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Fanni2027 válasza:
Szia! 20 éves lány vagyok 7 éve panikbetegseggel küzdök amihez társul az agora fóbia is. Sehova sem merek elmenni egyedül. Voltam orvosnál tömött a gyógyszerekkel amitől még rosszabbul lettem.semmiképp ne szedj gyógyszert rá szerintem. De át érzem amit te nekem mindennapos
2017. máj. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!