Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez már depresszió vagy azért...

Ez már depresszió vagy azért van, mert kamasz vagyok?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok,0 önbizalommal,és lassan 2 éve vagdosom magam (iskolai kiközösítések,otthoni konfliktusok,rokon halála,stb..),ezzel kapcsolatban ne szóljatok be. Étvágyam sincs. Hiába vagyok éhes,akkor is rosszul vagyok az evéstől. Sokat is fogytam. Aludni se tudok esténként,annak ellenére hogy fáradt vagyok,emellett nagyon nehezen koncentrálok,így a jegyeimen is sokat rontottam... Szinte bármin felhúzom magam,utána pedig elég erős lelkifurdalásom van amiatt,hogy bunkó voltam azzal/azokkal,aki(k) egyáltalán nem érdemelték meg. Öngyilkossági gondolataim is vannak. Egyszer már voltam pszichiáternél,akinek az jött le a beszélgetésből+a tesztből hogy depressziós vagyok. Viszont a pszichológusom szerint nincs semmi baj velem.(én nagyon nem így érzem ..)

2017. máj. 4. 22:27
 1/4 A kérdező kommentje:
Kihagytam hogy szinte mindig kedvtelen/rosszkedvű vagyok,és magatartásilag sokat változtam,és a pesszimizmusommal már nem egy embert kergettem az őrületbe...és azt is kihagytam,hogy már az is külön erőfeszítésbe kerül,hogy felkeljek az ágyból (még ha nem is vagyok fáradt/nem kell semmit se csinálnom)
2017. máj. 4. 22:31
 2/4 anonim válasza:
100%

Ki adott papírt annak a gyökérnek, aki pszichiáternek nevezi magát? Hogy nem bukott ki ez az egyetemen? Nem várj, jobb kérdés: hogy mert olyat mondani, hogy semmi baj sincs?


Egyébiránt, pacsit! Egy csónakban evezünk. Nem szeretném szétoffolni a kérdésed, de szívesen beszélgetnék erről veled, hátha tudok valamicskét segíteni. Ha kedved van, írj rám!

2017. máj. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hallgass zenét. Hallgass klasszikus magyar rockzenéket, mert azok értelmesek és felvidítanak. Pl.: Edda, Dinamit, Lord, Karthago. Vagy írd be, hogy Folk Rock Instrumental Compliado. 19 részes nagyon vidám zene. Depresszió ellen a zene használ. Nézz régi vígjátékokat. Pitkint, Harold Lyodot, Budter Keatont, Chaplint, Stan és Pant. Ezeket le lehet tölteni az Internetről és jó kedvre derítenek. Próbálj jó kedvű lenni. Olvass népmeséket.
2017. máj. 5. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia.

Ha gondolod írj nekem bátran és kicsit jobban elbeszélgetünk erről. Próbálok pár tanácsot adni neked. Nem te vagy az első ilyen problémával küszködő akivel beszélgettem itt és segítettem is. Szóval írj csak bátran. Minden tőlem telhetőt megteszek, hogy segítsek.

2017. máj. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!