Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aki kamaszként depressziós...

Aki kamaszként depressziós (volt), hogy birkóztok meg vele?

Figyelt kérdés

A kérdésem az, hogy mit csináltatok? Szerintetek az jó, ha egy ideig nem megy suliba, terápiára jár és próbál gyógyulni?

Valami tapasztalat, tanács?



2017. márc. 20. 08:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen mértékű a depresszió. Ha enyhe, akkor még akár fokozódhatnak is a tünetek, amiatt, hogy kihagyja a sulit. Mert ingerszegényebb lesz az élete, az nem biztos, hogy jót tesz. A terápia fontos, de szerintem suli mellett, után kéne megoldani. Persze ha már most is nagyon súlyosan munkaképtelenné vált a depresszió miatt az más, akkor lehet, hogy nincs is más választás, csak a terápiára koncentrálni. Ezt kéne mérlegelni.
2017. márc. 20. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én azóta is küszködöm. Ennyi hullámok voltak az életemben, voltak jobb időszakok mint mikor volt párom akkor minden ok volt, de aztán amint magamra maradtam jött újra. Én nem hagynám ott a sulit/munkahelyet mert otthon egyedül méginkább befordul az ember. Jobb, ha emberek közt van, ingerek érik dolgozik, tesz valamit.
2017. márc. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

De az iskola az egyik legfőbb tényező, ami miatt rosszul érzi magát.

Nem tudom, hogy mit lehetne csinálni. Legyen magántanuló és ha jobban lesz, akkor talán már könnyebben veszi az akadályokat?

2017. márc. 20. 19:21
 4/5 anonim ***** válasza:
Én 2 évig szedtem annak idején gyenge nyugtatót, és így jártam iskolába.
2017. márc. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem elég mély depresszióm volt. Már nem voltam érzéseim és sírni is képtelen voltam. Úgy birkóztam meg, hogy pár emberen kívül mindenkivel megszakítottam a kapcsolatot, nyár volt, meleg volt, boldog zenét hallgattam, naponta beálltam a tükör elé és dicsértem magam. Eleinte hazudtam, majd az idő múlásával kezdtem elhinni. Tégy dolgokat amiket szeretsz, illetve korábban szerettél enni. Nézz boldog filmeket, aludj és egyél sokat. Kezdj el sportolni. Hidd el, nagyon jó önbizalomturbó. Ahogy telik az idő és tartalmas életet élsz, érzed, hogy gyógyulsz! :) Sok sikert!!:) (16/L)
2017. márc. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!