Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az hogy elmebeteg embert...

Az hogy elmebeteg embert látok heti-havi szinten a buszon, azért van mert bezárták Magyarországon a Lipótmezőt is? Vagy ilyen ember hogy lehet szabadon?

Figyelt kérdés

Van egy férfi, akit a trolibuszon és a villamoson is szoktam látni, kb ilyen havi pár alkalommal. 30-as, kopasz, szakállas, barnás bőrű (de nem cigány) és bolond.

A legfontosabb: Ül és elkezd üvölteni. Nem nagyon hangosan, inkább csak úgy, hogy: "Vöööööööööööööööööööööööö", amit kb az egész járműven lehet hallani. Nem ordít, de bőven hangos. Az anyukák azt mondják a gyerekeiknek hogy ne nézzenek oda. Egyszer ránéztem folyamatosan, amikor talán első alkalommal láttam és rámordított, hogy "Mit nézel?!", aztán folytatta tovább. Ha tovább nézem még lehet meg is támad.


Amiket még láttam:

-sokszor egy nagyméretű fekete szemeteszsák van nála (kb ilyen 100 literes) amit a hátán visz, mint egy batyut, ritkán hátizsákja van helyette

-télen, havazás idején egy szál pólóban van, úgy járkál

-amikor láttam hogy jöttek ellenőrök, őt valamiért nem ellenőrizték, kikerülték szándékosan, a földet nézve maguk előtt


25/f


2017. máj. 5. 16:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Miért mit csinálnál vele, valószínűleg nem kezelhető. Max leszedálni lehetne, de csak akkor ha közveszélyes. Mivel valószínűleg nem az, így nem korlátozható szabadsága.Örült emberek meg vannak.
2017. máj. 5. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ahhoz,hogy valakit 48 óránál tovább elmeosztályon tarthassanak, vagy bírói végzés kell,vagy saját beleegyezés. Még olyanok esetében is akik ön- , vagy közveszélyesek. Egyébként valóban komoly gondot jelent a "sárgaház" bezárása után az ilyen betegek elhelyezése.
2017. máj. 5. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, azért van mert bezárták a Lipótot,meg nincs ellátás. Én is nem egy nem normális embert láttam már a villamosokon, buszon, nő, férfi egyaránt. Ül és magában beszél, kalimpál, vagy ép üvölt mint egy fába szorult féreg. Az utasok meg niznek mereven előre, mert senki nem mer rá szólni vagy rá nézni, mert fél tőle, hogy mi van ha kiszámíthatatlan és esetleg megtámadja. Számomra is frusztráló, főleg, hogy a bérlet nem olcsó mulatság és rengeteg mentális vagy nem tudom én milyen elmebajban szenvedő beteggel kell együtt utazni. Azokról nem is beszélve akik rávizelnek az ülésre, nem feltétlen a részegség oka, ahogy ránézek az arcára.... Borzalmas!
2017. máj. 5. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy parlamenti vita lefolyása önmagában indokolja Lipót újranyitását, különösen a kormánypárti képviselők tekintetében.
2017. máj. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
41%
4! Vagy éppen az ellenzékében! Főleg amikor megnyitnák a határzárat! Nem véletlenül záratta be Fletó a "sárgaházat" IS!
2017. máj. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
88%
Megnyitnák a határzárat? Soros György személyesen ?
2017. máj. 6. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Sok elmebeteg van az utcákon az tény. Én magam sokat ismerek, akik legalább nem veszélyesek se önmagukra, se más emberekre. Szimplán bolondok. Viszont sajnos mindegyiknek meg van a maga története. Pl. autó balesetben meghalt az egész családja, vagy gyerek korában kirakták. Sok olyan lelki trauma érheti az embert, ami miatt elmebeteg lehet. Attól mert látsz valakit, akit annak titulálsz, gondolj arra, hogy ő miken mehetett keresztül, senki nem tudja a múltját, nem tehet róla. Persze ha szer vagy alkohol hatása alatt áll az már más dolog.
2017. máj. 6. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!