Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kényszergondolatok, vagy...

Kényszergondolatok, vagy valós veszély lenne?

Figyelt kérdés

17 éves fiú vagyok. Az utóbbi időben nagyon szorongóvá váltam, ennek az okait tudom is, a következő hetekben megyek pszichológushoz. De van valami, ami nem hagy nyugodni. Elkezdtem attól félni, hogy valami kárt teszek magamban, hogy elvesztem az önkontrollt és elkövetek valamit magam ellen. Állandóan ezen kattog az agyam. Nem szeretek már emiatt magas helyeken sem lenni, amikor tv-ben látom, hogy valaki megölte magát, azt se szívesen hallgatom, olyankor elkezdek görcsölni.

Attól félek, hogy ha már olyan sokan megtették, akkor engem is elfoghat ez az érzés, hogy magam ellen kövessek el valamit. De a tudatos énem ezt nem akarja, hanem ki akarok ebből gyógyulni, mert tudom, hogy lehetséges. Bízom a pszichológusban is, magamban is. Vannak céljaim, de most minden olyan zavaros, kusza. Esténként elég depis a hangulatom.


Szerintetek csak kényszeresen gondolok ezekre, vagy tényleg tudat alatt fontolgatnék valamit? Nem tudom már megmondani, hogy mit érzek, már nem értem a saját belsőmet.


Köszi szépen előre is!


2017. máj. 5. 20:30
 1/5 anonim válasza:
Ne félj ,nem lesz baj.Csak az elméd hülye játéka, nem fogod elveszíteni a kontrollt.A pszihológus segíteni fog megérteni a helyzetet.Próbálj meg arra a percre gondolni amikor a legboldogabb voltál.Keress az elmédbe klassz élményeket ,az segíteni fog.Ahhoz hogy kárt tégy magadba nagyon előrehaladott betegségnek kell lenni.Hidd el,nem az okoskodás szól belőlem hanem a sok éves tapasztalat.
2017. máj. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! Megnyugtató. Abban bízom, hogy a pszichológus segítségével fel tudjuk tárni az okokat és rendet tudunk tenni a fejemben :) Hiszen minden fejben dől el, csak néha kicsit noszogatni kell.
2017. máj. 5. 20:47
 3/5 anonim ***** válasza:

Velem is van ilyen. Nagyon szorongós vagyok. Sokszor szándékosan probálom lefoglalni magam, mert annyira lehangolt vagyok, hogy félek, hogy valami kárt teszek magamban egy gyengébb pillanatomban.

17/L

2017. máj. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Higgyétek el ,igazából félelmetes dolog ez de nincs nagy baj.Az emberi elme csodálatos és vannak bizony furcsa dolgai.Nem fogtok belehalni az biztos.Bízzatok a szakemberekbe ,sok ilyet megoldottak már.
2017. máj. 5. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 lina31 válasza:
Ez csak kenyszer gondolat. En is ezekkel küzdök sajnos 15éve. Csak nekem a szeretteim felé is iranyul. De ha jó gyógyszert kap az ember és a pszichiáterrel fel tudjázok tárni az okokat. Tünetmentessé lehet válni teljesen
2017. jún. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!