Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Barátom amikor iszik, idegessé...

Princ Nicole kérdése:

Barátom amikor iszik, idegességét úgy mondd hintázással vezeti le, milyen betegség ez?

Figyelt kérdés

Nem tudom, mert nem láttam ilyent, csak gyermekeknél, ezért kérdezek olyant, akinek volt, van a családjában? Rendszeresen iszik, és amikor mérges valamiért, vagy nem tud pótcselekedni, akkor azt látom, hogy ökölbe szorítja a kezeit. Egyébként 55 éves. Elvált, nincs senkije, most én élek vele...kb. 1,5 éve.

Tehát:

Vagy azonnal vagy kis idő után idegesen simogatja a fejét szinte kényszeresen és hosszan. Ezzel egy időben lassan, majd gyorsabb előre-hátra hintázással megnyugtatja magát. Ezt érzem, látom, és aggódom, mit tehetnék? Kérdeztem óvatosan tőle, hogy baj van? Mérgesen válaszolt, és mélázva, mint aki nincs a helyszínen, visszakérdezett, hogy mi a kérdés?


Majd amit ismét nem láttam egyéb esetekben, hogy csak úgy váratlanul, vagy elvihogja magát, mint egy kábszeres,/ezt olvastam, meg szakkönyvben elmebetegségeknél./ vagy azonnal ki akar vágni a lakásból is.


Másnap amikor józan, nem emlékszik ilyenre, sőt!


Felháborodva mondja, hogy én vagyok az elmebeteg, mert elhitetem magammal az ő cselekvéssorozatát, amit felidézek neki nem részletesen.


Annyit tudok róla, hogy nehéz gyerekkora volt, hyperaktiv, és szülei emiatt állami gondozásba adták. Egyelőre dióhéjban ennyit kérdeznék, mit lehet tennem helyette?


Leszokni azt mondta késő, ezt még akkor kérdeztem meg, amikor megismertem, mert segíteni akartam a leszokásban, mint egészségügyben dolgozó. Megszerettem, mert érzékeny volt a lelke, mindenkinek csak segített, ha baja volt. Nekem is többek között.


Vele akarok élni, de tehetetlennek érzem magam, nem akarom, hogy ez elrontsa kapcsolatunkat.



#börtön #ittas vezetés #pszichológia #ok #részeg #elmebaj #ittasság #leszokás veszély #baleset elkerülése #hintázás felnőtt korban
2017. márc. 9. 23:33
 1/3 anonim ***** válasza:
Autistákra jellemző ez. Mivel idősebb, lehet hogy enyhe autista és nem diagnosztizálták.
2017. márc. 10. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"Felháborodva mondja, hogy én vagyok az elmebeteg, mert elhitetem magammal az ő cselekvéssorozatát, amit felidézek neki nem részletesen." - egyszer vedd fel videóra.


"Leszokni azt mondta késő" - olyan nincs, hogy késő. Ismerek olyat, aki 50 évig piált, aztán abbahagyta, most már 10 éve nem nyúlt hozzá. A függők hajlamosak ilyen kifogásokat gyártani.

2017. márc. 10. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Olvasod még ezt esetleg? Hogyan alakult az életetek?
2023. jan. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!