Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ezek az agresszív kényszergond...

Ezek az agresszív kényszergondolatok, valamint a szorongás, depresszió magától nem fognak elmúlni?

Figyelt kérdés

A depresszió szerintem régebb óta megvan, a szorongás meg a kényszergondolatok az márciusban lesz egy éve hogy vannak. Nyárra-szeptemberre kicsit enyhült, azt hittem el is múlnak végre, de mostanában heti pár alkalommal ismét előjönnek. Mondjuk ez is haladás, mert előtte minden nap volt, viszont én örülnék ha nem lenne. A szorongás állandó, újabban az iskolában van csak, a teremben, óra közben.

Próbáltam megoldani ezeket egyedül, állandóan a megoldásokat keresem de kis időre enyhülnek aztán még erősebben visszajönnek. Jártam párszor pszichológusnál, egy ingyenesnél és egy másiknál aki olcsón dolgozik. Sok mindenben segítettek, de nem volt hatásos. Pszichiáterhez nem akarok menni, gyógyszer nem kell, bár szerintem a szorongásra lassan kelleni fog, mert lógni nem akarok az iskolából és szenvedve ülök ott mégis az állandó idegesség és hányinger miatt.

Az ok amiért magamtól akartam ezeket mindig is megoldani, az az hogy nagyon nagyon drága egy normális terápia, nekem meg nincs rá pénzem. Nem vagyok sóher, de tényleg nem tudom rá előteremteni. Egyetemre járok és magamat tartom el, többnyire ösztöndíjakból van pénzem és sajnos a diákhitelt is felvettem. Dolgozni próbáltam, de nem ment, olyan szakon vagyok hogy muszáj hétvégente tanulnom, nyáron pedig gyakorlat.

Nem tudom mit tegyek, az se biztos hogy valóban segítene a pszichoterápia és csak kidobálnám az ablakon a nehezen előteremtett pénzt. Aki ilyen helyzetben volt, az hogy oldotta meg? Én attól félek, hogy innen már csak lejjebb megyek majd...



2017. febr. 25. 12:26
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Nem, maguktól ezek sajnos nem fognak elmúlni. Én magamon olyat megfigyeltem, hogy hol erősebb, hol gyengébb, akár hónapokat is kihagyhat egy-egy ilyen depressziós-kényszergondolatos periódus, de aztán újult erővel visszatér... Tehát rossz hírem van, el kell menned egy pszichiáterhez. Én is ezt tettem, és nem bántam meg, sőt! Amióta gyógyszert szedek, már nincsenek is kényszergondolataim - de hozzá kell tennem, hogy az első 2-3 hétben, amíg hatni kezdett a gyógyszer, rosszabbul voltam. Szóval a gyógyszerszedés elején azt a pár hetet túl kell élni, de utána sokkal, sokkal jobb lesz! Nincs több oktalan szenvedés! Vár a normális élet! Nekem már csökkentették is a gyógyszeradagomat (másfél éve szedem), mert már tünetmentes vagyok, talán még egy kis idő, és le is tehetem majd. Nem kell ettől beparázni, tudom, nagyon rossz hírét keltik mindenütt a gyógyszereknek, meg a pszichiátereknek is, de én el tudom mondani, mi is a helyzet valójában, hiszen van velük tapasztalatom, és az egyáltalán nem negatív.

Ha van még bármi kérdésed, keress nyugodtan privátban.


28/N/ocd-s

2017. febr. 25. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!