Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit szedjek, hogy normális...

Mit szedjek, hogy normális legyek?

Figyelt kérdés

Ha élőben beszélgetek valakivel és nem olyan választ kapok, mint amilyet vártam, hanem elutasítót, kritizálót vagy csak egyszerűen nem kapok elég intenzív dicséretet, akkor ideges leszek, akárhol-akárkivel vagyok mondom, hogy 'oké, akkor szia', otthagyom és megsértődöm, majd azon gondolkodom hogy mikor és hogyan adhatnám vissza ezt a sértést az illetőnek. Ezzel csak az a baj, hogy 99%-ban nincs okom megsértődni.. Tehát ha van egy új pulcsim és egész nap abban reménykedem, hogy majd a haveromnak mennyire fog tetszeni, erre észre sem veszi, nem szól semmit, már ezen képes vagyok annyira megsértődni, hogy órákig kerülöm a kontaktust vele és egy újabb pozitív élményig nem is bocsátok meg neki.


Ha neten beszélgetek valakivel akkor is ugyanez a helyzet, kivéve, hogy olyankor még dührohamot is kapok és élőben nem merem, de Facebookon simán be is szólok az illetőnek, ha mást mond, mint amit szeretnék hallani.


Persze ezeket pár óra múlva megbánom, de akkor már késő.


Mit szedjek erre? Lehetőleg vény nélküli legyen, mert gáznak érzem füves ismerősömet nyugtatókkal meg hasonlókkal nyüstetni. Füvezni nem akarok megint, egyszerűen azért mert gyenge vagyok hozzá, még élvezni sem tudom, annyira kellemetlen a torkomnak, tüdőmnek.


17/F


2017. máj. 9. 18:20
 1/3 anonim válasza:

szerintem te meleg vagy o.O vagy transzszexuális... a fiúk nem szokták egymás ruháját dícsérgetni és még csak nem is ilyen érzékeny lelküek... olyan mintha elnyomnád a frusztrácidat és emiatt hiszti rohamot kapnál mint a lányok... érdekes

szerintem lehet el kéne beszélgetned egy pszichológussal.. TB támogatásra is van így nem kell semmit fizetned érte

2017. máj. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Minél előbb keress fel egy pszichiátriai gondozót és mond el ezt a panaszodat. Valószínűleg több vizsgálatot is elfog végezni emiatt. Lehet szimplán csak indulatkezelési viselkedés zavarod van, de lehet egyéb durvább mentális betegség is pl borderline egyik tünete: inadekvát intenzív harag vagy a harag kontrollálásának nehézsége (pl.: gyakori dühkitörések, állandó harag, ismétlődő verekedés)
2017. máj. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem meg ennek nincs köze a szexuális irányultságodhoz, simán van benned egy gőgös elvárásrendszer, passzív-agresszivitásba lefojtott irányítási vágy, hogy szerinted másoknak mit kéne csinálni, hogyan kéne viselkedni, reagálni, stb. A világ "tök jó" lenne, ha mindenki azt csinálná, amit te akarsz, ugyanakkor tök unalmas lenne, és a mások feletti hatalmadat végül csak arra tudnád használni, hogy a saját életed pokollá tedd.

Nem hiszem, hogy ezt valamilyen gyógyszer szedésével "korrigálni" lehetne. Önismereti terápiára van szükséged, hogy miért csinálod ezt, és hogyan lehetne kikerülni belőle.

2017. máj. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!