Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A kezdődő skizofréniának mik...

A kezdődő skizofréniának mik a tünetei?

Figyelt kérdés
Ezt felismeri még a beteg?
2017. máj. 9. 20:58
 1/1 anonim ***** válasza:
Üdv. Akkor elmondom az én történetemet. 2012-ben voltam először a kerületi pszichiátrián. Ahol F2060-at diagnosztizáltak (Schizophrenia simplex). Nem voltam téveszméim nem hallottam hangokat. Tüneteim: Társadalmilag teljesen elszigetelődtem a külvilágtól, nem dolgoztam, nem találkoztam emberekkel. Érzelmeim teljesen megváltoztak szinte nem is lettek közömbös lettem mindennel szemben, hanyatlott a teljesítményem. Elég alapos vizsgálat volt Rorschach teszt stb...truxal nevű gyógyszert kaptam rá amit pár hónap után abba hagytam mert éreztem, hogy jobban vagyok. Azóta 2017 elején bekerültem nyílt osztályra pszichiátriára. Ott F4320 (Alkalmazkodási zavarok) és F39H0 Nem-meghatározott hangulat- (affektív) zavar-t diagnosztizáltak. Ezek után frontin szedése lett javasolt illetve, hogy keressem fel a kerületi szakgondozót ahova most mentem el múlthéten. Beck kérdőíven 24 pontom lett ami (súlyos) illetve Spielberger STai teszt-en 62 pontom ami szintén súlyos. Diagnózis a tegnapi nap F3160/3 Dipoláris affektív zavar, jelenleg kevert tünetek észlelhetőek. Az, hogy fent áll-e még a skizofrénia nem tudom, de mivel nem gyógyítható ezért valószínű. Jövőhéten kellet volna kontrollra mennem, de én már holnapra kértem időpontot ugyanis napról napra rosszabbul vagyok és már eljutottam ismét arra a szintre mint amikor 2012-ben voltam.
2017. máj. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!