Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Létezik olyan, hogy boldog...

Létezik olyan, hogy boldog család, egészség, szerethető munka?

Figyelt kérdés

Szülők, gyerekek adottak. Létezik olyan, hogy szeretik egymást, a szülők együtt maradnak, egészségesek vagy a betegségük jól kezelhető? Munkájukat szeretik, ha a feleség inkább ellátná a családot főállású anyaként, erre van lehetősége, de ha nem is, nem túlterheltek és van idejük egymásra? Mindezt értékelik? Ahol élnek, háború sincs?


Van ilyen család?


NEM érdekelnek olyan válaszok, hogy a kevesebbel is elégedjek meg, vagy változtassam a nézőpontomat...


2017. máj. 11. 08:25
 1/9 anonim ***** válasza:

Igen,létezik. A környezetemben sok ilyen van,azzal a különbséggel, hogy a nők általában dolgoznak, de nem anyagi kényszerből, hanem mert ezt választották.


Nem túlterheltek, általában bejárónőjük vagy takarítónőjük van, tartalmas időt töltenek egymással, egészségesek és szeretik egymást. Magamat, magunkat is ebbe a csoportba tudom sorolni.


Ennél kevesebbel nem is lehet megelégedni, ez a minimum az életben.

2017. máj. 11. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Igen, mi. De Angliában élünk. Férjem 4 napot dolgozik, 4-et itthon van, én általában 9-3-ig, H-P, nem vagyunk túlterhelve, nem kell rohanni, kapkodni reggel, hogy ki vigye a gyereket, beérünk-e stb. és egy napot sem kell átszervezni. Ha beteg lesz, nem megy pár napot, de itt az is ritka, hogy minden szellőnél köhögjön, taknya-nyála egybe legyen.
2017. máj. 11. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ja, és megtehetném, hogy nem dolgozok, de míg suliban van a gyerek, addig mit csináljak? Szeretem a munkámat, szerintem pár hét után megunnám az otthonlétet.
2017. máj. 11. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Én szeretnék sütni-főzni, konyhakertet gondozni, amiből lehet, sajátot előállítani. Nagyon introvertált vagyok és képtelen unatkozni.

Egy 9-től 3-ig munka is jó lenne.

Az én ismerőseim mindketten dolgoznak, zömében kevés pénzért és sokat, utána gyerekekért rohanás.

Mellette betegségek, idióta, alkoholista rokonok, válás, napi 11 óra munka, fizetve 8, rákbetegség huszonévesen, takarítói munkák vagy háborúból menekültek, szomszéd országból.

Nem kitalálom, ezt látom.

2017. máj. 11. 09:06
 5/9 anonim ***** válasza:
Kérdező, az 1-es válaszoló vagyok. Ez esetben el kellene szakadnod a környezetedtől, az ilyen közeg megbetegít.
2017. máj. 11. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
A családtól is? Már amilyen még van.
2017. máj. 11. 09:19
 7/9 anonim ***** válasza:
Persze. Az ember a maga sorsa kovácsa. Van az a család, ami csak lehúz.
2017. máj. 11. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Igen létezik. De saját megfigyelésem szerint a módos emberek élnek így ELSŐSORBAN. Munkában válogatni is csak ők tudnak elsősorban, és a betegségeiket is ők tudják magán orvosnál jól kezeltetni nagy összegekért elsősorban (a gyógyulás sikeressége kérdéses). Minden amit írtál túlterheltség nélkül, minőségű életszínvonalban az elsősorban a módos, vagyonos családokban jellemző.


Szegény családban az anyagi problémákból szokott eredni a szorongás, túlterheltség, idegesség, a kezeletlen-félrekezelt betegség, akár másodállás ergo 2 munkahely = nulla szabadidő, vagy ott a 3 műszak = felborult életritmus, bioritmus. Gyerekek olcsó ruhában járnak. Lehet turisban.


Aztán ott vannak a mélyszegény nagycsaládosok. Az anyagi nyomor miatt sokat kell nélkülözniük. Nem boldogok, mikor éhezni kell, mikor áramot kikapcsolják, mikor kijár a gyámügy.


Szóval az a közmondás sem állja meg teljesen a helyét, hogy a pénz nem boldogít.



Nem mindent lehet megvenni, igaz. Szerelmet, barátokat, jó családot, gyerekeket nem.


De a betegség egy magán rendelésen alkalmanként 7-10-15.000Ft-ért "hatékonyabban" kezelhető, mert a lefizetetg orvos sokkal lelkiismeretesebb, a további fizetős gyógyterápiák is a pénz miatt sikeresebb. Pénzért maszekon nem kell orvosnál 1-2-3-4 órákat, fél napot várni. Mehetsz maszekon azonnal be az időpontra. Ezzel megkímélve magad.


Ingyenesen számolni lehet az ellentéttel.


Pénz kell az iskoláztatáshoz, fősulihoz, egyetemhez, saját vállalkozáshoz. Egy jó munkahelyhez is a magas iskolázottság szükséges, amivel ilyen jól lehessen élni, mint amit írtál. Hogy válogatni tudj a munkák közt.


Sokan örülnek, ha van fizetésük, hogy meg tudják tartani a munkájukat. Nemhogy nem túltefheltnek lenni, meg otthon sziesztázni...


Amit ísz, azt inkább a gazdag emberekről, a kiegyensúlyozott anyagi hátterű családokról írtad.


A boldogságban nagyon is szerepe van a pénznek.

2017. máj. 12. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Sokszor a pénz hiánya a konfliktusoknak az oka. A túlhajszolt emberek is ettől válnak idegessé, fáradttá, beteggé, érdektelenné. Mert alig fizetik meg őkt.


AKI ARSNYKALITKÁBAN ÉL, ANNAK EZÉRT VAN ANNYI LEHETŐSÉGE, VÁLASZTÁSA, MERT BIZTONSÁGOS AZ ANYAGI HÁTTERE. Sokat számít a pénz. Rengeteget.

2017. máj. 12. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!