Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan hagyjam abba ennek az...

Hogyan hagyjam abba ennek az Escitil nevű borzalomnak a szedését anélkül, hogy elvonási tüneteim lennének?

Figyelt kérdés

Egy hete nem vettem be, ennek hatására a fejemben áramütésszerű érzést érzek pár tizedmásodpercre. Kicsit megijedtem attól, hogy valami baj lesz abból, hogy ilyen hirtelen megvontam magamtól a gyógyszert, ezért az előbb kénytelen voltam bevenni egy szemet...de valahogy le akarok szokni róla, mert egy jottányit sem dob a hangulatomon. Ahhoz a nyomorult pszichiáterhez én vissza nem megyek, mert le sem szar, múltkor is azért szakította félbe a rendelést kb. 20 percre, mert valami oda nem illő, ám halasztható ügyet intézett, ahogy a szófoszlányokatt elcsíptem. Durva, hogy egy pszichiáter is levegőnek néz... (Mindenki annak tekint, de az más téma.)


21/F


2017. máj. 13. 19:32
 1/7 A kérdező kommentje:
*szófoszlányokat
2017. máj. 13. 19:34
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha nem megfelelő a gyógyszer számodra, mert például kellemetlen mellékhatásokkal jár, akkor nem az a megoldás, hogy megvonod magadtól a gyógyszert, pláne ha a szervezeted már hozzászokott, hanem hogy íratsz helyette egy másik fajtát. Veszélyes leszoktatás nélkül csak úgy megvonnod magadtól a gyógyszeredet, ezekről úgy lehet gond mentesen leszokni, ha az adagot tudatosan csökkented az orvosod előírása szerint. Amennyiben nem vagy megelégedve az orvosoddal érdemes lenne keresned egy másikat és váltanod, hátha vele jobban megtalálod a közös hangot és nem érzed majd úgy, hogy semmibe vesz.
2017. máj. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem váltok orvost, mivel már abszolút nem is tervezek pszichiátriai ,,kezelést" igénybe venni. Alapból szkeptikusan álltam ehhez az egészhez, mint kiderült, jogosan... Nem hinném, hogy bárkit is érdekelnének a gondjaim, én meg nem fogok s.egget csinálni a számból.
2017. máj. 13. 19:46
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha fokozatosan rakod le, sajnos akkor is lesz áramütés érzés a fejedben 1-2 hétig. Sajnos ezen túl kell esni, tudom, hogy nem kellemes.
2017. máj. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Annyiban pontosítanám a leírásomat, hogy nem leszokni akarok róla, mivel nem vagyok függő, hanem abba szeretném hagyni a magam gyógyszerezését, mielőtt teljesen rákattannék.
2017. máj. 13. 20:04
 6/7 A kérdező kommentje:
Gondolom, addiktív ez a szutyok.
2017. máj. 13. 20:05
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem vált ki függőséget.
2017. máj. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!