Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, ha fiatal lány...

Mit tegyek, ha fiatal lány létemre rettenetesen félek a haláltól?

Figyelt kérdés

Mindig is szorongós, gyenge lelki alkatú lány voltam, viszont nincs olyan rossz életem.

Egy fél éve folyamatosan zúg a fülem, előjött a szorongásom, pánikrohamok, derealizációs érzékelések, hipochondria, stb... Bárhol szúr, bármim fáj, az biztos hogy rák, aggódok, orvoshoz járok, a leletek negatívak. A fülzúgás-szédülés-magas pulzus folyamatosan fennáll, ez naponta megnehezíti az életem.

Járok pszichológushoz, dolgozunk az ügyön, ezt a halálfélelmet nem említettem még neki. Eddig hittem Istenben, hogy a mennybe vagy a pokolba jutunk, de eltávolodtam a hitemtől, és teljesen "magamra maradtam". Nem történt haláleset a családomban, élnek a szüleim, él a testvérem, az anyai nagyszüleim is élnek még, viszont a sírás kap el bármikor, ha arra gondolok, hogy (jobb esetben) 60-70 év az élet, és annyi? Utána majd elporladunk a földben, és semmi nincs utána? Egyedül maradok ha meghalnak a szeretteim? Vagy rettegni fogok életem utolsó napjaiban, perceiben a halálomtól?

Anya is elvált, nem olyan életet él, amilyet szeretne, ő is befelé fordulós és mindig többre vágyik, és rossz tudni, hogy boldogtalan és már 50 éves és már nem leszünk sokáig együtt, vagy talán nem tudja megvalósítani az álmait, nem lesz már társa, stb.

Rettenetesen félek, volt egy nagyon erős rosszullétem, akkor halálra ijedtem, szó szerint... csak az lebegett a szemem előtt, hogy innen már csak a temető van... Azt érzem, hogy egy pillanat alatt eltelik az élet, pedig még csak 20 éves vagyok, viszont egyszer tényleg meghalunk, és utána a nagy semmi? Soha többé nem leszünk már? Régen optimista voltam, istenhívő, viszont most nagyon félek és kilátástalan vagyok, rossz belegondolni, hogy még 2x ennyit élek nagyon jó esetben, aztán annyi...


Tanács, tipp, kinek mi segít, volt már valaki így?

Köszi!!!


2017. máj. 14. 19:01
 1/9 anonim ***** válasza:

A "fülzúgás-szédülés-magas pulzus" nem pszichológusnak való probléma, én csak orvosokhoz fordulnék vele (nem pszichiáterhez),még akkor is ha az első orvos nem tudja a választ....

Nekem csak fülzúgásom van, évek óta. Gingko biloba folyamatos szedése minimálisra csökkentette. Előtte voltam kórházban, ahol kaptam rá infúziós kezelést, ami javított a hallásomon.

A halál mindenkivel megtörténik. Van akivel nagyon fiatalon, gyermekként, vagy akivel nagyon idős korban 100 fölött. Nem csak betegség lehet, hanem baleset is. Gyakorlatilag mindig készen kell rá állni!!!

Én is féltem a haláltól a 20-as éveim táján és nem ok nélkül....

Nekem később az segített oszlatni a félelmet, hogy megtudtam, hogy valójában mi történik az emberrel a halála utáni első 40 napon. Ez nem közismert magyar nyelven, de mivel van internet, bárkinek hozzáférhető.

Mivel a kérdésedből az jött le nekem, hogy elutasítod a kereszténységet,nem imádkozol stb, az gondolom, hogy beszélgetned kellene erről a halálfélelemről haldokló betegekkel, különösen gyerekekkel, mert ők őszintébbek.

2017. máj. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Sajnálom, hogy te is fülzúgásban szenvedsz, viszont megnyugtató, hogy vannak sorstársak. Neked mi segített anno legyőzni ezt a félelmet, gondolatot?

Egyébként rosszul olvastad, a kereszténységet nem utasítom el, csak "kiestem" belőle. De úgy érzem, hogy sokkal jobban v lennék, ha újra visszatalálnék Istenhez.

2017. máj. 14. 22:32
 3/9 anonim ***** válasza:

Írtam, hogy "Nekem később az segített oszlatni a félelmet, hogy megtudtam, hogy valójában mi történik az emberrel a halála utáni első 40 napon." Ha tudja az ember, hogy mi lesz majd vele, tud rá készülni.

" De úgy érzem, hogy sokkal jobban v lennék, ha újra visszatalálnék Istenhez." - Ebben a szakaszban ez olyas valami,amiért nagyon meg kell küzdeni. Hamis Istent könnyebb találni, mint az igazit meglelni. Kitartónak kell lenni.Viszont előfordul, amikor maga Isten megy elébe az embernek.

MORE THAN DREAMS - with English Subtitles https://www.youtube.com/playlist?list=PL615CF36C2F2C3DF3

2017. máj. 14. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Hasonló cipőben járok, körülbelül 2 éve rajtam is nagyon rajtam volt ez a minek élni, ha úgyis meghalunk dolgok,nem akartam dolgozni, suliba járni, semmi életkedvem nem volt. Mostanra már a saját halálom nem érdekel, attól félek borzalmasan, hogy az egyik szerettem meghal. A szörnyű az, hogy a média csak még jobban ezt nyomja belénk.. baleset itt, halálesetek ott. Sajnos valahogy muszáj elfogadni, hogy ez az élet, de azért nagyon kicsi a valószínűsége, hogy hamar meghalunk, próbáld meg innen nézni. Én pánikbeteg vagyok, és ha egyedül maradok mindig az jut eszembe, hogy mi van ha meghalok. Én már voltam minden vizsgálaton ( vérvétel, kardiológia, neurológus ) ezeket neked is javaslom, mindenem negatív lett, szóval tudatosítom magamban ha elkap a szorongás, hogy makk egészséges vagyok és csak az agyam szórakozik velem. Baromi nehéz, de neked kell irányítani a gondolataidat. És a halálfélelmet nyugodtan mond el a dokidnak,én is járok vele pszichológushoz, és hidd el tud segíteni, de a nagy része sajnos rajtunk múlik. Sok sikert Neked!
2017. máj. 15. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 starboy1 ***** válasza:
pánikbeteg vagy el lehet mulasztani terápiával,gyógyszerrel
2017. máj. 16. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Az interneten találsz olyan oldalakat hogy a tudósok keresik a megoldás.
2020. nov. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Tényleg pánikbetegség volt, és szerencsére Isten segítségével elmúlt :)
2020. nov. 30. 08:16
 8/9 anonim válasza:
Akkor jó 20 évesen nekem nem voltam pánikolós , most 27 évesen vagyok ilyen bekattanós . Nekem 24 éves koromban kezdődött naplót is vezetek , de semmi értelmét nem látom , hogy tovább vezesem a naplót. Az igaz , hogy nem tudhatjuk milyen lesz a jővő. Lehet , hogy olyan lesz mint az olyan filmekben ahol az emmber öröké él , nem tudhatjuk biztosra senki se jós .
2020. dec. 6. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Szerintem egy biztos, a hála és a feltámadás :)

Olvasd ezeket az oldalakat, és ha szeretnél, írj privit.


🌼 🌹 🌼 🌹


[link]


🍵 💗 🍵 💗


[link]


🙏 💮 🙏 💮


[link]

2020. dec. 7. 21:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!