Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Még hátra vannak a szóbelik...

Még hátra vannak a szóbelik de a depresszióm kezd előjönni?

Figyelt kérdés
Most érettségizem, az írásbeliken már túl vagyok de a szóbelik még hátra vannak. Már kezdtem jobban lenni de most megint felerősödött a depresszióm... Mivel tudtám egy kicsit "jobb kedvre deríteni" magam? Nem akarom e miatt elcseszni az érettségim...

2017. máj. 17. 13:18
 1/4 anonim ***** válasza:
74%
Én is pont így érzem, most is itt van mellettem a tételes füzet de egyszerűen nincs erőm tanulni, csaak nezek ki a fejemből, legszívesebben csak aludnék , ami nálam azt jelenti , hogy kezd visszajönni a rossz kedvem, nem is igazán rossz kedv , hanem ilyen nyomasztó rossz érzés , magyarul a depresszióm.
2017. máj. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Már elkezdtem megint egy edzéstervet, azt próbálom betartani mert tudom hogy nem szabad bezárkóznom a hátba, ki kell mozdulnom de senkihez sincs kedvem :/
2017. máj. 17. 13:35
 3/4 anonim ***** válasza:
Amikor érettségiztem, én is nagyon mély depresszióban voltam, akkoriban gyógyszereket is szedtem és folyamatos terápiára kellett járnom. Sokszor éreztem, hogy hiába tanulok, semmi erőm, semmi sem marad meg a fejemben, de hidd el, akkor ott a szóbeli pillanatában elő fognak jönni azok a dolgok, amikről most olvasol. :) Most valószínűleg nagy rajtad a nyomás, úgy érzed a jövőd múlhat ezen, és ez teljesen természetes. Próbálj meg nem görcsölni ezen (bár tudom, hogy mondani könnyebb mint kivitelezni). Amikor úgy érzed, hogy már végképp semmi sem megy a fejedbe, szerintem nyugodtan tarts egy kis szünetet. Semmi rossz nincs abban, ha pár órára kikapcsolódsz, magaddal foglalkozol. Esetleg az a tudat segíthet még, hogy már csak most kell belehúznod és végre gondtalanul pihenhetsz majd. Menni fog, nem fogsz elrontani semmit, de ha úgy érzed szívesen beszélgetnél valakivel, nyugodtan keress fel egy pszichológust aki tud neked segíteni most a nehéz hetekben.
2017. máj. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm de nálam a probléma az hogy nem bírom rávenni magam arra se hogy leüljek tanulni. egész nap csak az ágyban vagyok...
2017. máj. 17. 14:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!