Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Létezik olyan, hogy nekem már...

Létezik olyan, hogy nekem már kb.6 éve szorongásos depresszióm van különböző súlyossággal? 21-et töltöm idén.

Figyelt kérdés

Már hosszú évek óta így van (gimiben is), általában a szobámban töltöm a napjaim, sokat alszom, főleg délután, éjszaka kevésbé tudok, nincsenek barátaim, nemigen tudok ismerkedni, nincs is kedvem, társaságban nem érzem jól magam, szorongok, akkor is, ha az utcán vagyok, suliban sokszor úgy nézek ki, mint aki nagyon álmos mert fent volt éjjel.

A hangulatom általában nem jó, nagyon kevés dolognak tudok örülni, nem beszélek, vagy csak monotonon, tárgyilagosan nagyon ritka, hogy társaságban nevessek, egy hullámhosszon legyek velük.

Az iskolai teljesítményem sem jó, és nem akarom áthárítani a felelősséget a lustaságomról, de érzem, hogy e miatt van.


Néha viszont nagyon jól érzem magam, vannak pár hetes időszakok, amikor jól vagyok nagyon, beszédes vagyok, jó kedvem van, ismerkedem, nevetgélek, tevékeny vagyok, akkor nem vagyok olyan álmos, nem émelygek, mint általában mindig, nem szorongok. Ilyenkor sokkal jobb az egyetemen a tejesítményem, mint ha teljesen ki lenne tisztulva a fejem, folyamatosan készen állva gondolkodásra, rendbe rakom a szobám, a dolgaim.

Előfordult olyan is kétszer, hogy úgy éreztem, hogy szerelmes vagyok, vagy hogy nagyon tetszik egy lány, elkezdtem udvarolni, utána szinte egyik napról a másikra rámszakadt a depi, szorongás, és nem is akartam hallani róla haragudtam is magamra, hogy miért csináltam, mikor tudom, hogy kicsit dilis vagyok.


Úgy érzem, jogom van ahhoz, hogy mindig jó kedvem legyen, de sajnos nem tudom hogy elérni.

Akik depressziósok, azoknak mondják, hogy barátkozzanak, sportoljanak, stb., én amikor rossz kedvem van, akkor nincs kedvem társasághoz, barátkozáshoz, mozogni rendszeresen mozgok.

Viszont amikor fellángolások vannak, akkor nem egyszer sikerült volna beindítani a társasági életet, mégis visszaestem egyik napról a másikra, ennek sincs értelme.


Esetleg valami szervi baj is állhat a háttérben? Dehát ha 5-6 éve ez van, akkor már belehaltam volna.

Emlékszem, általános iskolában mindig jó kedvem volt, sokkal jobban voltam, sokkal jobban tudtam teljesíteni az iskolában is, azt az időszakot is visszasírom még mindig.


Egyébként soha nem használtam semmilyen drogot, nem cigizek, nem iszom alkoholt.


2017. márc. 27. 19:21
 1/3 anonim ***** válasza:
Pszichológus. Ha erre az a válasz, hogy már voltál és nem segített, akkor MÁSIK pszichológus. Addig, amíg nem találsz olyat, aki segít. Mert ezen a helyzeten csak szakember segítségével lehet változtatni, minél előbb, annál jobb.
2017. márc. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Fordulj pszichiáterhez. Amit leírtál, az egy betegség-tünet. Jól gyógyítható.

Az is megoldás, hogy elmondod a háziorvosodnak. Ő majd segíteni fog.

2017. márc. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Eddig nagyon szarul voltam az utóbbi hetekben, nem érdekelt semmi, 12-14 óra alvás, ma megint elkezdtem kitisztulni, feldobódni, tevékenykedni :D
2017. márc. 30. 14:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!