Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mitől ilyen nehéz a felfogásom?

Mitől ilyen nehéz a felfogásom?

Figyelt kérdés
Na szóval...Már van egy papírom arról,hogy figyelemzavaros vagyok,de én láttam már olyat,és az nem volt olyan agyhalott,mint én.Mondjuk ha filmezek a szüleimmel (teljesen mindegy,hogy mit nézünk),fingom nincs,hogy miről szól,vagy hogy mi értelme van.Ezért sokszor vita van még aközben is.Ha suliban ülök és megkérnek valamire a tanárok,azt sose csinálom meg,mert ha már 2 mondatnál hosszabb a kérni valója,már nem értem.Emiatt sokan lustának,idiótának és anafabétának neveznek,illetve azt hiszik,hogy direkt csinálom.Ha matekon ülök és másolom a feladatokat a tábláról,és a tanár kérdez valamit,valahogy fel se fogom,PEDIG A TÁBLÁRA VAN ÍRVA A VÁLASZ.S mivel ilyen rettenet bonyolult számomra minden,ezért a tanulás sem megy nekem egyedül,sőt,még a szüleimmel sem.Vegyük a múltkori esetet: apám magyaráz valamit órákon keresztül,nem értem meg.Emiatt sokat veszekszek vele,de megértem,hogy ideges lesz (legalább azt megértem),legszívesebben én is oda.bsznék magamnak,hogy jobban felfogjam a dolgokat.De képtelen vagyok bármire is.Csoda,hogy hogyan képes az ember agy nélkül élni.Ha beszélgetek a tesómmal (azt is ritkán),akkor ha mesél valamit,pl buliba volt,kivel mit beszélt,stb...Ilyen egyszerű dolgokat sem fogok fel,többször visszakérdezek,de nem jövök rá soha,hogy mi volt benne a poén vagy mi a lényeg.Egy barátom sincs,mert rettenetesen idegesítő vagyok,bár ez nem csak emiatt van.Viszont engem is zavar,hogy ilyen idióta vagyok,ti el nem hiszitek mennyire megnehezíti a mindennapjaimat.Hazaérek a suliból (ahol szintén gondolkodnom kellett),ennék valami kaját,ki van írva a cetlire mi-hol van,mi a kaja,de fogalmam sincs,mert nem jut el az agyamig.Aztán leülök tévézni,a tévében látottakat szintén nem értem.Idejövök a gyakorikra,de nem értem a kérdéseket.Aztán kiírok egy kérdést,amire érthetetlen válaszok érkeznek majd...Mi bajom lehet?
2017. máj. 17. 15:37
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem menj pszichológushoz, aki foglalkozik veled, és segít rájönni a válaszokra. Mindig is ilyen voltál, vagy csak mostanában a suli miatt?
2017. máj. 31. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Az utóbbi 6-7 évben tűnt fel.Amúgy voltam,mint írtam,kivizsgáltak,adtak papírt.Kitörölhetem vele a seggem. :D
2017. jún. 1. 06:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!