Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek emiatt az elfolyto...

Szerintetek emiatt az elfolytott düh és feszültség miatt vannak ezek a gyilkos Gondolatok? ugye nem fog ez a dolog elfajulni, és mit kellene tennem, hogy lenyugodjak? Mert kezdek félni magamtól. 24/L

Figyelt kérdés

Úgy érzem kezdek megőrülni.

Apám kiskorom óta minden egyes hülyeség miatt veszekszik velem és nővéremmel. És mivel én csak hallgatom es tűröm vissza se szólok ezáltal olyan nagy feszültség van bennem, hogy mostanában amikor veszekszik velem, akkor elképzelem, ahogy neki megyek, illetve szanaszét szurkálom késsel.

Voltak olyan napjaim amikor egésznap azt terveztem, hogy miként kínoznám hónapokig és, hogy mennyire élvezném, hogy most nem én Félek tőle hanem ő én tőlem.

Mert tudnotok kell, hogy mindennap félve kelek ki az ágyból, hogy Netán nem e most jut eszébe valami régi sérelem ami miatt tudjon velem veszekedni és tombolni.


És észrevettem, hogy olyan dolgok jutnak az eszembe ami már végképp nem normális, hogy Pl ültem a buszon és mellém ült egy tök normális csaj, és rögtön elképzeltem, hogy milyen lenne egy kést bele szúrni a fejébe meg úgy szét szurkálni az egész fejét. Még a vért is meg a sikolyokat is látom, hallom magam előtt.

Volt olyan is, hogy veszekedett velem a munkatársam. Nála meg azt képzeltem el, hogy addig ütöm míg csupa véres nem lesz, aztán szét szurkálom a hasát.

Ilyenkor olyan gyorsan ver a szívem és izgatott vagyok hogy képes lennék szerintem meg is tenni. Aztán mikor ez elmúlik akkor hírtelen elfog a megkönnyebbülés érzés mintha valami nyugalom áradna szét bennem.



2017. máj. 17. 17:05
 1/10 anonim ***** válasza:
detto ugyanilyen gondolatok,nekem 5-6 evesen kezdodott korulbelul.most vagyok 14.es nem mult el.
2017. máj. 21. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Evidens, hogy az elfojtott düh a ludas ebben a történetben.

Ha megvalósítanád ezeket a gondolataidat, valójában nem könnyebbülnél meg, ezzel csak tovább fokoznád a tébolyt, és ha eddig még nem is, azután lennének maradandó mentális problémáid, habár ezek a gondolatok már rég arra utalnak.

Első körből leülhetnél apukáddal megbeszélni a dolgot. Értesd meg vele, hogy borzalmas így leélned egy életet, és változtasson. Bár szerintem a legjobb az lenne, ha elköltöznél otthonról, akkor biztos lecsillapodnának az indulataid. Második körből pedig látogass el egy pszichológushoz. Neki elmondhatsz mindent apukádról, és a gondolataidról, hidd el segíteni fog, és megkönnyebbülsz, ha lesz egy fül, aki végighallgat, és segít felnyitni a szemed.

2017. máj. 21. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nem csak apám miatt van minden, anyám szó szerint direkt húzza mindennel, engem ócsárol előtte, hogy én semmit se csinálok azonkívül, hogy állandóan én főzök, mosogatok, takarítok. De ő szerinte egésznap ülök a szobámba és netezek, aztán apám bepilul és tőr, zúz és elhord Mindennek. Meg az milyen már, hogy a szülő a saját gyerekei közt különbséget tesz, hogy Melyiket szereti és Melyiket nem, és még ki is mutatja. Én mindig szidva voltam mindenért. Minden miatt én voltam a hibás, a gonosz, sose kaptam semmit. Anyám kis kedvence bezzeg mindent megkapott, mindig dicsérve volt/van, hogy milyen szép okos. Nekem bezzeg sose mondtak ilyet. Én voltam/vagyok a családban a fekete bárány. Engem mindenki csak utál. De bezzeg ha kellett/ kell valami segítség csak hozzám jöttek/jönnek:'(

Tudjátok, hogy ez milyen szar érzés??

Engem kb mindenki semmib vesz itthon. Csak csicskáztatni tudnak, hogy csináljam ezt, csináljam azt, ha meg nem teszem, mert pl nem érek rá akkor én vagyok a lusta disznó a semmirekellő:'(:'(

2017. máj. 21. 22:06
 4/10 anonim ***** válasza:

Hidd el nekem, a gyilkoláshoz több kell ennél. Azonban ez így is aggodalomra ad okot, az elfojtott frusztráció sajnos így jön ki rajtad. Valahogy ezt kezelni kéne. Nem tűnsz olyan embernek, aki képes lenne megölni valakit, de az lehet hogy az elfolytott feszültség végett dühkitörésed lesz, és fizikailag bántalmazni fogsz valakit.

Próbálj meg konzultálni egy pszichológussal, ő majd többet tud mondani. Szerintem nem kell félned önmagadtól. Ha tényleg annyira szörnyeteg lennél, akkor itt se kértél volna segítséget, hanem egyből fogtad volna a konyhakést...De nem tetted, csak gondoltál rá, és ez még nem baj. Valamilyen szinten minden ember gondol gyilkolásra, csak általában ez olyan "futó" gondolat szokott lenni.

Mindenesetre keress fel egy pszichológust.

2017. máj. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nincs pénzem se időm pszichológusra:/


Teljesen ki vagyok, most vesztettem el a munkahelyem, szóval mostantól mégjobban piszkálni fognak egésznap, hisz itthon vagyok.

Anyám annyira ellenséges velem mindig, pedig nem ártottam neki semmivel. Miért csinálja ezt?

Nem veszi észre, hogy ez nekem mennyire rosszul esik?:'(

2017. máj. 22. 20:14
 6/10 anonim válasza:
Megértem a helyzeted de nálam még sokkal roszab úgz érzem magam mint a pokolba lennék. A gzomrom görcsbe van nem kivanom az ételt neha. nek akarják egzmást se látni. pénzügzi helyzet bajos és a betegápolást viszavonták. nálam kész pokol.
2017. máj. 29. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ilyen esetekben TB-támogatással is igénybe vehető a pszichológus.
2017. jún. 14. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Persze az ilyen TB-s pszichológusra sokat kell várni, és kevés ideje jut az emberre, de van ilyen lehetőség.
2017. jún. 14. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Nyugi, nem fog ez elfajulni, és nem fogsz bántani senkit. Az, hogy pl.szétszurkálnád a buszon melletted ülő fejét, egy agresszív kényszergondolat lehet. Főleg akkor igaz ez, ha rosszul érzed magad miatta és félsz tőle. Lehet ez valóban az elfojtott düh miattt is. Fordulj pszichiáterhez!

2017. jún. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Mintha én írtam volna a kérdést :-)

Nekem is ugyan ez van, múltkor pl elterveztem, hogyan olom meg a kishugomat

2020. máj. 2. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!