Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Normális az, hogy nem merek...

Normális az, hogy nem merek emberek közé menni és mindennaposan ennyit sírok?

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok.

Nagyjából 3 éve nem merek emberek közé menni. Amikor rá vagyok kényszerülve, folyton feszültséget érzek, nem bírok ellazulni és csak nyugodtan lenni valahol. Nem tartom magam valami vonzónak, a tükörben nézegetem magam félóránként, hogy minden rendben van-e az arcommal és a ruhámmal. Csúnyának és kevésnek érzem magam a többiekhez képest, eléggé befeléforduló is vagyok alapjáraton, de mindig megszólnak, ha nem veszek részt "plusz tevékenységekben", furcsának tartanak, pedig csak szeretek a háttérben maradni, a jó programokkal nekem semmi bajom nem volt - egy ideig.


Nem tudom, hogy jutottam el eddig a pontig, de a következő a helyzet áll fent: már ott tartok amiatt, hogy nem találom a helyem az osztályomban, hogy antiszociálisnak tartanak, folyton mondják, hogy vegyek részt ebben meg abban, hogy már az osztálykirándulásra sem akarok elmenni, s semmilyen más közös programra sem. Félek új emberek társaságában, hogy leégetem magam, rossznak és furcsának tartanak majd, hogy nem leszek elég jó. Ha fiúval kell beszélnem, szinte egy elviselhetetlen feszültséget érzek, még sosem volt párkapcsolatom.


Mindennaposan úgy érzem csak komfortosan magam, ha a szobámban vagyok, azt csinálom, amit szeretek, az osztálytársaim és más emberek nélkül. Egy filmet nem nézek már meg a családommal sem, nem szeretnék velük nyaralni menni, félek már az ő társaságukban is megjelenni. Nincsenek barátaim, ha az iskolában vagyok és ki kell állnom mások elé rám jön a hasmenés, hányinger, ájulás környékez, stb.

Itthon sokszor éjszakába nyúlóan sírok este az ágyamban, sokszor még akkor is, ha aznap épp semmi kellemetlen nem történt. Az ad megnyugvást, ha sírhatok, minél jobban és ha szomorú lehetek. Azt vettem észre, hogy szinte képtelen vagyok mostanában boldog lenni, nyugodt maradni és csak úgy "el lenni" mert hozzászoktam vagy az állandó feszültséghez, vagy az éjjeli zokogáshoz, s ürességet érzek, ha más érzések járnak át. Az előző születésnapomat sem tartottam meg, egyedül elmentem valahová, egész nap távol voltam a családomtól és más ismerősöktől, csak este mentem haza.


Érdemes lenne felkeresnem egy pszichológust? Mitől lehet ez?

Köszönöm előre is.



2017. máj. 1. 09:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Igen, ezzel érdemes lenne pszichológushoz fordulni. Te magad is rájöttél, hogy egyáltalán nem normális ez a helyzet.


Mostanában gondolkodtam azon, hogy nem lennék most középsulis. Nem tudom, nálatok mi a helyzet, engem az ottani közösség nagyon lehúzott, képtelen voltam nagyobb személyiségfejlődésre, amíg velük kellett töltenem a napjaim nagy részét. Borzalmas közösség volt. Ha jól sejtem, egy éved van még, azt vészeld át. Ha van valami tevékenység, amit szabadidődben végzel, próbálj meg ahhoz keresni egy közösséget. Ahhoz, hogy ebből kitörj, szükséged lenne egy olyan társaságra, ahol más ingerek érnek, és jobban érezheted magad. Ha jó a viszonyod valamelyik családtagoddal, rokonoddal, feltétlen beszélj erről, minél több olyan ember tud erről, akiben megbízol, annál nagyobb esély van a megoldásra.

Azzal, hogy háttérbe húzódó vagy, semmi gond nincs szerintem. Az emberek ezt még mindig nehezen értik meg. Ha beszélsz angolul, ajánlom az Introvert Problems oldalt Facebookon, sok ötletes kép, mém és szöveg van ezzel kapcsolatban. :)

2017. máj. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha gondolod, írhatsz nekem
2017. máj. 1. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 ankap1975 ***** válasza:
Szociális szorongásod van, fontos, hogy csinálj terápiát, keress pszichológust, vagy olvass el róla egy könyvet.
2017. máj. 1. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Velem dettó ez a probléma.

Én kb 2 éve nem nagyon merek és nem is szeretek emberek közé menni.

Tök gáznak érzem magam másokhoz képest.

Én is gondolkozom a pszichológuson.

17/L

2017. máj. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!