Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szorngasos betegsegeimmel es...

Szorngasos betegsegeimmel es feltetelezett manias depresszioval, illetve szinten altalam feltetelezett Borserline-nal kihez forduljak? Pszchiáter, vagy pszihológus?

Figyelt kérdés

kenyszerbeteg is vagyok, ez biztos illetve szoc fobiam regebben volt ami mara mar teljesenn megszunt. az ocd megmaradt. es pokolla teszi az eletem

ezeket kerlek ne kerdozeljetek meg. utanuk olvastam/ neztem alaposam regebben. az elso kenyszer gondolataim 13 koromban jelentkeztem.amiket nem tudtam hova tenni. nagyon furcsa volt es nem ertetem miert nem tudtam elheseegni oket. egyebkent ez egyszerre kezdodott a szoc fobiabal most 26 vagyok. ezek igy osszesegebben pokolla teszik a nyomorult "eletemet". es az egeszhez csak ugy hozza tennem h silyos dadogok. szamomra is hihetetlen hogy szedhet ossze ennyi lelki nyavalyat. vajon vannak meg hozzam hasonlok?


2017. máj. 19. 19:03
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
ertelmes, es hasznos valaszokat kerlek.
2017. máj. 19. 19:06
 2/11 anonim ***** válasza:
Először is: méltóztassál ennyi év után végre elmenni egy pszichiáterhez,diagnosztizáltatni magad,gyógyszeres illetve amennyiben valóban javasolt akkor a diagnosztizálás függvényében a terápiás kezelést igénybe venni pszichológus által.
2017. máj. 19. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
A szuleim gatoltak. de mar nem erdekel veluk is beszeltem. es mar el fogom menni. nem tudom vagyvszgyeltem elottuk ezeket, vagy nem akartam hogybsajnaljanakm. de felulkerkedzem ezen
2017. máj. 19. 19:30
 4/11 A kérdező kommentje:
az egeszaegem tobbet ert. de azt nem.tagadom.h nagyon kenyelmetlen voltnveluk errol beszelnem
2017. máj. 19. 19:34
 5/11 anonim ***** válasza:
Sokan vannak így. Nem a szüleiddel kell beszélni, mert ők nem tudnak segíteni, viszont ártani igen. Ne diagnosztizáld magad az internetről, még akkor sem, ha amúgy helyes diagnózist állítottál fel. Nem tudod meggyógyítani magadat. Menj el egy jó(!!!) pszichiáterhez, beszéld meg vele a problémáidat. Ő tud, és fog is segíteni. És kérlek, kérlek, írj helyesen! Senki sem ítél el, de ez is hozzá tartozik az egészséghez.
2017. máj. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
telefonrol nekem. nehez irni de igyekszek.. szoval akkor pszichiaterhez menjek? de akkor milyen esetekbem megy pszchichologuahoz az ember? mi a kulonbseg?
2017. máj. 19. 19:48
 7/11 anonim ***** válasza:
A pszichiáter az orvosdoktor. Ő állapítja meg a betegséget, és ő írhat rá gyógyszert, és terápiát. A pszichológus olyan beszélgetős terapeuta. Gyógyszert nem írhat, nem küldhet más kezelésekre. Célszerű ( de nem kötelező) a háziorvosnál kezdeni. Ő kivizsgáltat testileg. Labor, röntgen bármi. És ha nem talál kezelhető bajt, beutal a tüneteidnek megfelelően pszichiáterhez.
2017. máj. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
koszi szepen utolso most mar osszekapom magam vegre es.elmegyek egy pszichiaterhez mert ez mar igy rohadtul nem.allapot
2017. máj. 19. 21:09
 9/11 A kérdező kommentje:
pont eleget kinlodtam mar.
2017. máj. 19. 21:10
 10/11 A kérdező kommentje:
a szuleim egyebkent azert gatoltak h menjek orvoshoz mivel hogy velul elek. hozzajuk vagyok nove ertitek.... a szitut. egy pipogya vagyok. es ha elmentem.
2017. máj. 20. 11:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!