Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mik az alkohol elvonási...

Mik az alkohol elvonási tünetek? Okoz depresszióval is jár?

Figyelt kérdés
és meddig tart az elvonási tünet?
2017. ápr. 4. 11:19
 1/4 A kérdező kommentje:
bocsánat az elírásért. :D azt akartam kérdezni ,hogy okoz e depressziót is?
2017. ápr. 4. 11:27
 2/4 Alain Delon ***** válasza:
Okozhat depressziós tüneteket is, mert lehet, hogy pont a depresszió miatt lett valaki alkoholista. Az alkohol megvonásával előjönnek az alapbetegség tünetei.
2017. ápr. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Első körben feszültség, ingerlékenység, verejtékezés, remegés, főleg a kezekben, de testszerte is. Később zavartság, tájékozatlanság, delírium.

Enyhébb esetben lezajlik néhány nap alatt, súlyos esetben kezelés nélkül halálhoz is vezethet.


A legtöbb megvonás okozhat depressziót, még a bagósok is beszámolnak róla a leszokás alatt, de nem ez a klasszikus megvonási szindróma, hanem amit fent írtam.

2017. ápr. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 homo ludensz ***** válasza:
Gondolj egy állandóan megfeszített íjra. Így él az alkoholista. Iszik de háromszor annyit dolgozik hogy leplezze amíg lehet. Aki eljut odáig hogy leteszi a poharat azt csak teljes megvonással lehet.Kevesebbet iszok hát az nem megy(saját tapasztalat). 30 éve letettem de sokáig még összefutott a nyál a számban ha hozták nyáron a söröket és pakolták a kocsiba. Túl lehet élni pedig reggel az első gondolatom az volt hogy egy féldeci az életbemaradásom záloga....meló után kötelező betérni a szokásos helyekre...nem részletezem.
2017. ápr. 4. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!