Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depresszióval együtt járhat...

Depresszióval együtt járhat hazugság, hűtlenség? Vagy ez sima jellemhiba, ami független a betegségtől?

Figyelt kérdés
2017. ápr. 29. 07:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem igen.

De ha bipoláris depresszió, és amiatt iszik, drogozik, akkor az addiktív magatartással függ össze.

Mindenképpen a személyiségszerkezetben van az ok - nem mindenki alkalmas alkoholistának pl.:)

2017. ápr. 29. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem feltetlenul lesz minden depresszios hazug vagy hutlen.

Ha ez szamit valamit, nekem 2 ilyen idoszakom is volt, egyik rovidebb masik hosszabb ideig, gyogyszeresen is kezeltek, terapiara jartam, de ettol fuggetlenul bem voltam sem hazug, sem hutlen. Normalis kapcsolatban eltem, meghazasodtam, dolgoztam es epitettem a karrierem kozben.

Mondjuk ugy ment a szeker, tisztesseges eletet eltem, kivulallo kb semmit nem vettek belole eszre, max annyit, hogy mar nem eltem tarsasagi eletet, nem vettem reszt minden csaladi, barati osszejovetelen, max a legfontosabbakon, stb.

A depresszio nem olyan mint az alkoholizmus vagy a drogozas, hogy egy ido utan lenullazodik az ember embersege tole. Persze ehhez kell nemi akarat ero, kitartas, es tenni akatas is, mert van akinek konnyebb a betegsege moge rejtozni, mintsem tenni ellene.

Es ez inkabb jellemhiba mint maga a betegseg. Es szerintem az hazudozas es a hutlenseg is. A deoresszio diagnozis onmagaban ezt nem magyarazza, vagy indukalja.

2017. ápr. 29. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Teljesen független a kettő egymástól.

Ráadásul bunkóság is a betegségére ráfogni, hogy emiatt hazudozik.

2017. ápr. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!