Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Klausztrofóbiás vagyok?

Klausztrofóbiás vagyok?

Figyelt kérdés
Nem is a kis helyektol, inkább a korlatozottsagtol "felek". Hogy nem tudok kijutni konnyen helyekrol, pl eloadoteremben, moziban, szinhazban, repulon, ha a falnal ulok es nincs mellettem a lepcso/folyoso. Vagy jarmuveken 2 megallo kozott. De inkabb az elobbi szituaciokban jellemzo. Attol felek, hogy hanyni fogok, es nem tudok kimenni. Erre iszonyuan ragorcsolok, van, hogy muszaj kimennem a tanora/eloadas/film kozepen, mert annyira bepanikolok. Persze sosem hanyok, azonnal megkonnyebbulok, ha kiertem. Ezek neha erosebbek, van, hogy metrorol, buszrol is le kell szallnom, de az ritka. Szuk helyekkel nincs bajom, csak a korlatozottsaggal. Szerintetek?

2017. máj. 22. 11:21
 1/1 anonim válasza:

Nem vagyok szakértő, de olvasott a témában, úgyhogy szerintem ez nem klausztrofóbia, hanem inkább pánikbetegség-jellegű állapot.

Azt javaslom merj bátran segítséget kérni, akár pszichiátertől is, ha még diák és fiatal vagy, megbeszélheted a szüleiddel is, hogy ők is ezt javasolják-e.

Nem ciki gyógyszert szedni, sok ismerősöm szed a mentális állapota miatt, és nagyon sokat tud segíteni, akár hetek alatt elmulasztja ezt az állapotot.

2017. jún. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!