Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Túl érzékeny vagyok?

Túl érzékeny vagyok?

Figyelt kérdés

Mikor látok egy elgondolkodtatóbb, mélyebb értelemmel bíró filmet, akkor hónapokig tudok elmélkedni rajta, de néha ez olyan mélyen magába szippant, hogy nem tudok másra figyelni, túlságosan megérint. Nemrégen voltam egy temetésen (nem igazán állt hozzám közel a halott) és azóta nem tudok másra gondolni, csak hogy szegény feleségének, családjának milyen rossz lehet. Lehangolt vagyok emiatt már egy ideje.

Hogy tudnám elvonni a figyelmemet erről? Veletek szokott lenni ilyen? Ha igen ekkor ti hogyan "oldjátok" meg?



2017. máj. 23. 20:10
 1/1 anonim ***** válasza:
Nem vagy túl érzékeny, csak gondolkodsz elmélkedsz.És együtt érzel, más esetekben gyászolsz,stb. Ezt hívják emberi érzéseknek. Egy meghatározó élmény, emlék, stb megérint, elraktározódik az agyban.Idővel minden érzés "kopik", halványul.Az aranyhal elpusztulása hamarabb, mint egy közeli ember halála.A "megoldás" valójában felülírás (gyász esetében feldolgozásnak hívják.).A friss élmények (jó és rossz is), új, még frissebb élményeknek adják át a helyüket. A régebbiek "csúsznak hátrébb a sorban".Pl most megnéztél egy drámát, ami megérintett.Egy pár óráig lúdbőrözöl tőle.1 hónap múlva azt mondod:azta de komoly film volt, 1 év múlva nagyjából emlékszel rá, hogy tetszett, 20 év múlva majdnem teljesen elfelejted.Lényeges, hogy számodra mennyire fontos egy emlék, történés, bármi.A buszsofőr arcát 1 perc alatt elfelejted, az Édesanyádét 30 év múlva se.
2017. máj. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!