Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Skizofrén vagyok?

Skizofrén vagyok?

Figyelt kérdés

Alapból hiszek a legtöbb összeesküvés-elméletben, és ebből indult az egész. Rettegek, hogy a valóság, amit én valóságnak hiszek, az nem az. Tehát sokszor érzem azt, mintha egy tévésorozatban lennék (mint a Truman Showban). Mindenki beépített és figyelnek, minden előre megvan tervezve. Igazából még ép az elmém, tehát valamilyen szinten ezt tudom a helyén kezelni, viszont annak a gondolatától, hogy ez még akár simán igaz is lehet pánikrohamot kapok.

Simán lehet, hogy mindenki szövetkezett ellenem és ezért nem sikerül nekem soha semmi.

A történelmet már képtelen vagyok elhinni, mert már abban sem vagyok biztos, hogy létezik az, amit nem is látok (pl más kontinensek).

Én nem láttam ezeket, éppúgy, ahogy a világháborút sem, lehet nem is történt meg, csak kitaláltak.


Igazából az emberekkel nem szívesen beszélgetek erről, mert tudom, hogy nem értenének meg és retardáltnak néznének, de ez is engem igazol, hisz manipulálva/hipnotizálva vagyunk és aki rájön az igazságra, majd elmondja másoknak azt kinevetik, hisz ők mást tudnak a valóságnak, számukra ez felfoghatatlan.


Tudom, hogy nem vagyok skizo, mert ők nem tudják magukról, tehát ez kilőve..

Van rá esély, hogy előbb-utóbb az leszek?


17/F


2017. máj. 24. 18:06
 1/1 anonim ***** válasza:
Olyan életkorban vagy, amikor sokat filozofál az ember és próbálja megérteni a világot. Ne az elméd épségén gondolkozz, hanem kezdj el olvasni filozófiai munkákat és rájössz, hogy as ilyen gondolatok sok más nagy ember elméjében is megszülettek. Az objektív igazság önmagában nemigen létezik, az legfeljebb tényigazság lehet. Mindenki saját maga érzékszervein és szubjektív érzésein keresztül építi fel a maga világát, ilyen értelemben tehát a világ mindenki számára más és más.
2017. máj. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!