Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Xanax és antidepresszáns csak...

Xanax és antidepresszáns csak együtt?

Figyelt kérdés

Sajnos az egyetem vége felé elég stresszes lettem, az egyik családtagom szedett évek óta xanax-ot és antidepresszánst párhuzamosan. Ő adott nekem Xanax-ot hogy tudjak aludni, ami működött is. Viszont most így visszagondolva erre a félévvel ezelőtti 3 hónapos időszakra, hát borzasztóan éreztem magam. Depressziós voltam nagyon, öngyilkos gondolataim is voltak, illetve rettegtem, ahogy jött az éjszaka, a sötétség és az egyedüllét.


A kérdésem, hogy ez a Xanax miatt lehetett-e? Az igaz-e, hogy Xanax-ot csak antidepresszánssal szabad szedni, mert a Xanax maga depressziót okoz? Lehetséges, hogy azért lettem depressziós, mert Xanaxot szedtem csak antidepresszáns nélkül?


Van hajlamom a depresszióra. Orvossal soha nem egyeztettem Xanax szedéséről, és már abba is hagytam, és most, hogy jobb az idő és itt a nyár, illetve több a napfény, most jól érzem magam. De attól még kíváncsi vagyok a Xanax és az antidepresszáns kapcsolatára.



2017. máj. 30. 14:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A xanax erős függőséget okozhat, valamint hangulatingadozást és depressziót is "köszönhetünk" neki, úgyhogy jól gondolod, lehet összefüggés. A leszoktatás időszakában az adagot fokozatosan csökkenteni szokták. Nem gondolnám, hogy el kellene kezdened antidepresszánst szedni esetleg indokolatlanul, inkább fokozatosan csökkenteni kéne a napi xanax adagodat. Ezek komoly gyógyszeret, ilyen fiatalon csak nagyon indololt esetben és csak rövid ideig javasolt alkalmazni. Hosszú távon komolyan megkeserítheti az életed, inkább állj le róla! Mindenképpen beszéld meg egy orvossal, hogy mi legyen a további teendő, segítőkészek lesznek, és végre egy szakember tartja majd a kezébe a gyógyszerszedésedet!
2017. máj. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Tehát akkor Xanaxot mindig antidepresszánssal írnak fel?


Egyébként nem szedem már hála istennek, csak pár hónapig szedtem, de nagyon szomorú voltam az időben.

2017. máj. 30. 14:26
 3/4 anonim ***** válasza:
nem, sok esetben külön is felírhatják
2017. máj. 30. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Sok a kérdésed, a téma pedig nagyon összetett.Hosszú távon okozhatnak a nyugtatók depressziót, vagy a meglévőt súlyosbítják.1-2 hét alatt nem,inkább hónapok, évek alatt.De olyat tud csinálni a xanax is, hogy a feszült, izgága ember egész nap alszik tőle.Az antidepresszánsok vagy hatástalanok, vagy csökkentik a depressziót, de csak 2-6 hét után.Az első hetekben még súlyosbítják is a tüneteket, ezért adnak mellé nyugtatót.
2017. máj. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!