Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Néha magamban beszélek,...

Néha magamban beszélek, valami bajom van?

Figyelt kérdés

Mostanában azt vettem észre hogy egyre sűrűbben beszélek magamban (vagy csak eddig nem tűn fel, mert nem erre figyeltem). Elég zárkózott vagyok, néha nehezen értetem meg magam az emberekkel ezért nem sokat beszélek, meg alapból introvertált személyiség vagyok, nem a társaság leghangosabb embere. De vannak barátaim, családommal jó a kapcsolatom, teljesen átlagos ember vagyok.


Azzal még semmi baj nincs amikor verseket vagy megtanulandó szövegeket mondok fel hangosan ha épp senki nincs a közelben, ezt családtagoknak vagy barátoknak is szoktam, szerintem elég sokan teszik.

Amikor ideges vagyok és nem akarom a másik szemébe mondani a dolgokat, mert tudom hogy később megbánnám, akkor is magamban szoktam "őrjöngeni", itt már kicsit furcsábban hathat a magamban beszélés, de szerintem ez még mindig a normális kategória, biztos másokkal is előfordult már.

Ami viszont nagyon szokatlan, az a következő lesz. Néha amikor túl sok dolog jár a fejemben és egyedül vagyok itthon, pörgetek a fejemben bizonyos beszélgetéseket amiken rágódok, van hogy teljesen öntudatlanul hangosan is kimondok bizonyos részeket, 1-2 mondatot, és csak azután eszmélek fel, hogy már kimondtam. Ez azért furcsa, mert nem tudatosan teszem, és esetleg ha utcán fordulna ez elő (eddig még ilyen nem volt), szerintem minimum elmebetegnek néznének:D

Ez mennyire normális? Valami mentális bajom van?



2017. máj. 30. 20:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Én is beszélek a barátnőmmel amikor mellettem van, de kiderült hoyg nincs is barátnőm. Huu jól elbeszélgettem... :D



...

na viccet félretéve.

Nem beszélsz túl sokat? kíváncsiskodó vagy?

2017. máj. 30. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Hogy érted hogy nem beszélek-e túl sokat? Magamban vagy másokkal?:D

Másokkal mikor milyen kedvem van, általában nem vagyok beszédes, de van hogy le sem lehet lőni, be nem áll a szám.

Magamban pedig csak néha fordul ez elő amit fent leírtam.


És nagyon kíváncsiskodó vagyok, kiskorom óta:)

2017. máj. 30. 20:51
 3/5 anonim ***** válasza:
én is szoktam, néha meg kell hallgatni egy zsenit is :P :D
2017. máj. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Psycho ***** válasza:

Nagyon sokan csinálják, gondolkodásnak is nevezik ;)

A belső beszéd teljesen normális. Sőt, ha bizonyos "elképzelt párbeszédeket" folytatsz (pl. mit csináltál volna máshogy, vagy a másik mit mondhatott volna máshogy), az egy remek feldolgozása is lehet korábbi indulatoknak.

Ezzel idáig semmi baj.


Az egész akkor válik problémássá, ha a realitásérzéked is sérül. Pl. ha azt kezded el gondolni, hogy a mondatokat valaki más mondja. Ha utcán mondanád, az is igen fura lenne. Erre majd próbálj figyelni, megtörténik-e ilyen eset.

2017. máj. 30. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Akkor megnyugodtam:D


Utolsó: szerencsére a realitás érzékemmel semmi baj nincs, el tudom dönteni mi történt valójában és mi az ami csak az én képzeletemben történt, remélem ez így is marad.

Emberek között, utcán pedig szintén nincs ezzel probléma:)

2017. máj. 31. 16:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!