Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak, ha egyedül is...

Mit csináljak, ha egyedül is utálok lenni, de emberekkel is?

Figyelt kérdés

Időm nagy részét egyedül, itthon töltöm. Sokszor már rohadtul elegem van ebből és hiányzik valaki, akivel beszélgethetnék.

Viszont, amint lehetőségem van rá, hogy elmenjek itthonról, akkor rögtön felértékelődik bennem a magány. Járogatok bulizni, nem csak ilyen nagyobb, tömegesebb bulikba, hanem 5-6 fős szűk iszogatásokba is.. de soha az életemben nem volt még olyan esemény vagy akármi amire szívesen mentem volna el és ne utáltam volna legalább az ott eltöltött idő felét.

Ha nem buliról van szó, akkor mégannyira sincs kedvem menni és még jobban utálom a dolgot.


Egyszerűen képtelen vagyok az emberekkel kommunikálni, pedig annyi dolog érdekel, de ha úgy érzem, hogy az éppen aktuális beszélgetőpartneremnek nem vagyok elég fontos (mindig ezt érzem), akkor inkább nem is beszélgetek vele..


Ha egyedül megyek valahova, akkor az is olyan, mintha egyedül lennék itthon, tehát semmin nem változtat.


17/F


Igazából most nem azt várom, hogy valaki rám írjon, hogy beszélgessünk, mert úgyis max néhány erőltetett kérdés után halálra van ítélve minden beszélgetés, amiben részt veszek.


2017. jún. 4. 11:41
 1/3 anonim ***** válasza:

most nem azt várom, hogy valaki rám írjon, hogy beszélgessünk


Megnevettettél - kösszentyűűű

2017. jún. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ebben a korban vagy, én is voltam ugyanígy. Sőt, most is meg van ez az érzés, de már csak nagyon kicsit. Sokszor mikor hétvégén hívnak, tali előtt 1 órával azon gondolkozok, hogy miért nem jobb itthon, miért megyek el.

Aztán mikor ott vagyok emberek között és akár csak hallgatom a marhaságaikat, akár én is beszállok a hülyülésbe, akkor jövök rá milyen jó elmenni egyet inni, dumálni, hülyülni :D

Majd ez benned is kitisztul később, hogy melyiket szereted jobban. A magányt, vagy a társaságot.

Illetve szerintem itt probléma, hogy nem mered elengedni magad úgy igazán. Nem mered kimondani a véleményed, vagy a külsőddel, belsőddel nem vagy elégedett. Ezt neked kell felismerned és kezelned.


De mondom, az is benne lehet, hogy éppen kamaszodsz. Semmi se jó, semmikor :D ez ilyen.


20/f

2017. jún. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ismerős szituáció.


"de ha úgy érzem, hogy az éppen aktuális beszélgetőpartneremnek nem vagyok elég fontos (mindig ezt érzem), akkor inkább nem is beszélgetek vele.. "


Relatív, hogy mi az "elég fontos", nyilván ha az ember sokat van egyedül, akkor még többet igényel attól, akivel nagy ritkán beszélget és megnyílik előtte.


Tudom, ez nem vigasztal: ez így is fog maradni. A legtöbb ember elvan másokkal, de nem az "elég fontos" kategóriájú kapcsolatokra kell számítani.

Lesz sokszor, hogy megkérdezik, hogy vagy, de a választ már nem várják meg. Lesz főnök, munkatárs, aki az érdekei és a piac mentén cselekszik, és magadra leszel utalva.

Lesz partner, aki - tudatosan vagy tudat alatt - átver, még akkor is, ha úgy érzed az idő múltával, hogy elérted az "elég fontos" szintet.

Lesznek konfliktusok, összeveszések, amikor úgy fogod gondolni, hogy nagy nehezen bizalmat adtál, és visszaéltek vele. Sőt sajnos az élet olyan, hogy meg is halnak emberek, akiknek megnyíltál.


Szóval ha nem akarsz egyedül lenni, akkor is beszélgess, ha nem érzed, hogy elég fontos vagy a másiknak. Érdekes figyelni, ki hogy látja a világot, még akkor is, ha csak egy kávét isztok meg együtt és nagyon jól tudod, hogy ez az ember nem mentene ki a Dunából, ha fuldokolnál. Ettől is formálódik a világképed, több leszel általa, és segít az egyedüllét tartalmassá tételében is.

2017. jún. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!