Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Vizsgázó sorstársak! Van...

Vizsgázó sorstársak! Van valaki hasonló helyzetben, mint én, vagy csak én vagyok ennyire szerencsétlen?

Figyelt kérdés

Egyetemen a vizsgaidőszak kellős közepén vagyok. Nem az első, immár a 6. (Jog), és jelenleg úgy érzem elérkeztem a mélypontra, ahonnan már nincs lejjebb. (legalábbis remélem). Voltam már többször is hasonló helyzetben, valahogy mindig sikerült kievickélnem, de most nagyon a béka feneke alatt vagyok. 3 hét van hátra, és nekem még 7 vizsgát kéne abszolválnom, ugyanis eddig csak sikerült, másik 3 meg az első próbálkozásra nem lett meg. Mindig nagyon nehezen viseltem a bukást, és most jelenleg ez a mai nagyon elvette a kedvemet mindentől... Fogalmam sincs, hogy fogok úrrá lenni ezen és legalább a nagy részét megcsinálni. Nem sajnáltatni akarom magam, hiszen senkinek sem könnyű, ezt tudom, és feladni se szeretném, mert nem szokásom! Csak jól esik kiírni magamból ezt a fájdalmat és esetleg néhány lelkesítő szó, vagy tanács is jól jönne. Nektek ilyenkor mi válik/ vált be?

Két éve voltam ennyire offon.

Hozzáteszem tanulok sokat, rengeteget, de valahogy most úgy érzem betelt a pohár, az agyam most mindent kivet magából... Most, a mai szerencsétlenkedésem után adok magamnak pár órát, hogy végig gondoljam mi lesz a következő lépés, hogy fogok nekifutni újból, ez remélem segít, és holnap reggel, már nyugodtabb és tisztább fejjel újra kemény munkába fogok...

Kérem csak olyanok írjanak, akik nem leoltanak, és normális hangnemben tudnak válaszolni! Köszönöm.

(Ja és nem azt várom, hogy kárörvendhessek másokon, hogy ,,de jó, nem csak én szenvedek", hanem kíváncsi vagyok másoknak ilyen esetben mi segít, hátha ötletet merítek belőle)



2017. jún. 9. 11:47
 1/7 A kérdező kommentje:
jav: eddig csak 2 sikerült
2017. jún. 9. 11:47
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem gondold végig, hogy mit veszíthetsz, ha most ez az időszak nem sikerül, és ezt mérlegeld. De azt is vedd figyelembe, hogy már számtalan lehetőséged van, ha nem úgy jön össze ahogy szeretnéd. Pl. esetleg csúszol egy évet, félévet, ami nem a világ vége, de akár másik egyetemen is befejezheted tanulmányaidat, kreditátvitellel...stb. vagy akár újra jelentkezel és elfogadtatod az eddigi tárgyakat, az összeset és ugyan ott vagy évben. Ja és gondolj arra,hogy nem az elején vagy, innen már csak egy lépés hogy végezz:)

A másik pedig, hogy amint lemegy ez a vizsgaidőszak úgy ahogy, szerintem mindenképp próbálj feltöltődni, csináld azt amit a legjobban szeretsz egy két hétre hanyagolj melót, ilyeneket, majd utána elkezded. Nekem például az nagyon hasznos, ha kimegyek kedvenc könyvemmel vízpartra egy hideg sörrel és nem foglalkozom mással, de ha te pl extrémsportban, vagy favágásban vagy akármi másban leled örömöd, azt mondom hajrá! Egy új élmény is tud adni feltöltődést, pl olyan dolog amit mindig is szerettél volna kipróbálni, de valahogy nem jött össze, akkor itt az ideje, hogy kipróbáld. Remélem tudtam segíteni egy kicsit.

Ja és fel a fejjel, valamilyen lehetőség mindig van.

2017. jún. 9. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Hát nem egy könnyű egyetemet választottál, az biztos. A tesóm is nagyon szenvedett a sok tanulnivalótól, ami rászakadt vizsgaidőszakban. Nekem sem sikerült most két vizsga egymást után, tudom, hogy milyen kiborító tud lenni. Szerintem segíthet az, ha nem pánikolsz be és gondolsz arra, hogy hány vizsga van még, hanem csak az előtted álló feladatra koncentrálsz. Másrészt, ne érezd magad kevesebbnek azért, mert nem sikerült a vizsga, nem ez határoz meg az életben. Ne méregesd magad másokhoz, mindenkinek vannak könnyebb és nehezebb időszakai. Tudom, hogy a facebook meg insta meg összes oldal azt sugározza, hogy jaj lediplomázott ez meg az, meg úgy leszel király, ha van egy keményfedeles papír a kezedben.

Nem szégyen csúszni, megbukni, nem tudni valamit, egyszerűen felsőoktatásban vagy és rengeteg dolog függvénye, hogy mennyire tudsz megküzdeni azzal a stresszel, ami ott ér. Családi háttér, jelenlegi lelkiállapotod, figyelmed stb. Demotiváló tud lenni, ha többször elutasítanak, nehéz ebben a versenyszellemben "ilyen igák" alatt teljesíteni.

Próbáld meg elfogadni magadat, megengedni magadnak a hibákat, hogy ez most nem sikerült, de nem baj, majd a következőkben jobb lesz. Függetlenedj el attól, hogy a tanulásod határozza meg te milyen vagy. Nagyon sokan esnek ebbe a hibába.

2017. jún. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nagyon aranyosak vagytok.:) Köszönöm! Akár hiszitek, akár nem nagyon sokat segítettetek, jobb kedvre derültem kicsit! :))) az biztos, ha végzek július elején, akkor 2 hét lazulás és adig semmi meló, irány a Balaton, és még csak nem is gondolok a tanulásra.:)
2017. jún. 9. 13:56
 5/7 A kérdező kommentje:
Már tényleg csak egy hét. Haladgatok. Azóta meglett 3 vizsgám és így lesz még egy nehezebb a jövő héten, aztán ha a többi nem is sikerül a fontos tárgyaim megĺesznek a végére.
2017. jún. 20. 10:29
 6/7 anonim ***** válasza:
látod, egyenesbe jöttek a dolgok. Sosem szabad feladni! ;)
2017. jún. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Na, hála Istennek végeztem!:) (hellyel közzel, mert sajnos 2 tárgyam nem sikerült végül, de 7 vizsgám meg van, és szerencsére a fennmaradóakra már nem csúszós tárgyak.:) Most úgy érzem végre újra ,,van kedvem élni", jó kedvem van és nincs bűntudatom amiatt, hogy nem tudtam mindent megcsinálni, mert úgy gondolom minden tőlem telhetőt megtettem. Most regenerálódás és lazítás ezerrel.:)
2017. jún. 30. 14:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!