Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet valaki depressziós úgy,...

Lehet valaki depressziós úgy, hogy nincs rossz élete?

Figyelt kérdés
Átlagos családom van, történnek velem néha rossz és néha jó dolgok, mint akárkivel, viszont nem érdekel semmi. Nem kérek semmit amit az élet nyújt és legszívesebben már 10 évesen megöltem volna magam. Nem érzem úgy, hogy ezen a földön nekem dolgom van, vagy van értelme itt maradni

2017. jún. 11. 14:53
 1/10 anonim válasza:
Lehet. tudom, hogy a standars válasz az, hogy menjél pszcihológushoz, de szerintem az egész tudományág parasztvakítás. A lényeg az, hogy ne maradj egyedül, ert akkor gyakrabban jönnek a gondolatok. Legyen egy mottód, mantrád: úgyis meghalok egy idő után, minek most? vagy valami hasonló. Próbáld meg körülvenni magadat a világ szépségeivel, olyan emberekkel, akikben bízhatsz és akik szeretnek téged. Menj el otthonról, szórakozz, állatkert, vidámpark, bármi! Tudom, hogy úgy gondolod, jobb ha otthon maradsz, de ha kilépsz a komfortzónádból, az nem várt elégedettséggel tölt majd el :) Biztos vagyok benne, hogy nem mindig érzed így magad, persze a gondolat mindig ott van, de kell lennie olyannak, hogy már-már majdnem megfeledkezel róla. Vedd észre magad ezekben a pillanatokban és jegyezd fel, hogy mit csináltál, mert ezek a tevékenységek tesznek boldoggá. Remélem segítettem :)
2017. jún. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Igen kerdezo, eppen akkor hivjak depresszionak ha nincs rossz eleted megis levert vagy. Ha rossz eleted van es levert vagy az pedig NORMALIS es nem betegseg.
2017. jún. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Természetesen lehet. A depresszió egy mentális betegség. Beteg pedig bárki lehet családi háttértől, anyagi helyzettől, stb. függetlenül.
2017. jún. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Lehet későre válaszolok, és már nem is fogod látni,de igen természetesen lehet. Pszichológushallgató vagyok, nem szakember, de természetesen szereztem több tudományos ismeretet a depresszióval kapcsolatban.

A lényeg, hogy nem feltétlenül szükségem trauma, zaklatás a depresszió kialakulásához. Depresszió kialakulása nagyon komplex. Genetikai úton örökölhető a hajlam rá, illetve az agyban is történnek különböző elváltozások, megváltozik a hormontermelés, az antidepresszánsok, mint gyógyszerek általában erre szoktak hatni, ezért is írják fel őket, és ezért sem működnek önmagukban, terápia nélkül. Mivel lényegében a tüneteket okozhatja ez a funkcionális változás az agyban, de önmagában nem elegendő. Ez a nagymértékű érzéketlenség azonban nem a depresszióra jellemző. Szerintem inkább valamilyen személyiségzavar állhat az érdektelenség mögött, és valószínűleg ennek is oka van. A depresszióst érdekli az élet, csupán úgy érzi minden rossz körülötte. Ha szeretnéd jobban átélni az életet, ajánlom egy szakember felkeresését, de ahhoz, hogy valóban elmozduljon valamerre ez az állapot, akarni is kell változást, ez így működik.

2017. jún. 12. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nem válaszoltál későn, még élek xD

Öröklődésről lehet szó (anyámnak diagnosztizáltak valamilyen személyiségzavart és a testvére öngyilkos volt, bár nem igazán ismertük) de nem hiszem, hogy csak amiatt vagyok ilyen. Köszönöm a többi választ is

2017. jún. 12. 12:53
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem öngyilkosságra értettem, hogy nem látod, hanem csak már nem nézed a kérdéseket. :))

Mindenképp fontos feltenni azokat a kérdéseket, hogy zavar-e téged ez az állapot és akarsz-e változtatni rajta?

2017. jún. 12. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom van-e értelme változtatni. Tegyek úgy mint mások és ne gondolkozzak csak úgy éljek, és mondjam azt, hogy az élet szép? Nem keresek így sem magasztos célokat, csak fáj minden egyes levegővétel ezen a helyen ahol csak létezem, mert jelentőségem, dolgom nincs.
2017. jún. 12. 21:03
 8/10 anonim ***** válasza:
Emberek sem tesznek boldoggá? Esetleg családcentrikusság, valami komolyabb hobbi, több extrémebb dolgok kipróbálása meghozná a kedved. Én például pont attól szorongok, hogy annyi mindent ki akarok még próbálni, és meg akarok tenni, de félek, hogy le maradok. Ez sem egészséges állapot, csak emiatt nekem kicsit szokatlan. Én több évig küzdöttem súlyos depresszióban, és egyszerűen utáltam magam, hogy a betegségem miatt korlátozom magam, kelletlen határokat építek fel, de nem tudtam másképp működni. Vannak nagyon f asza dolgok, amiket megéri megélni, nem csak átélni, hanem megélni.
2017. jún. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Most a síneken mászkálni és olyat játszani, hogy az utolsó pillanatban állok odébb a vonat elől mennyire extrém? Ez csak egy példa volt. Nem igazán érzek semmit még félelmet se. Olyan mintha várnék valamire ami tudom, hogy nem fog bekövetkezni. Meg akarom szakítani az emberi kapcsolataimat mert minél több embert ismerek, annál kétszínűbb kell legyek, mert félnek azoktól amiket mondanék vagy tennék. Vannak családtagjaim akikkel nem tehetem meg azt, hogy végzek magammal, mert ők normális életet akarnak és a társadalom megbélyegezné ezután őket.
2017. jún. 13. 09:06
 10/10 anonim ***** válasza:
Hát elég extrém, érdekes ez a nagymértékű nemtörödömség, szerintem te egy pszichológus nagyprojektje lennél, már ha szabad ilyet mondanom. Mindenképp megizzasztanál pár szakembert. Megkérdezhetem mennyi idős vagy? Az írásod alapján férfinek tippellek, de lehet tévedek. Amúgy, ha gondolod folytathatjuk a beszélgetést privátban is akár. :D
2017. jún. 13. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!