Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet öregebb koromban hátrány...

Lehet öregebb koromban hátránya? Tapasztalatok? Agykamra-tágulatom van!

Figyelt kérdés
32 éves férfi vagyok. Több éve, hogy kiderült, mindig furcsaságot éreztem a fejemben, mintha mozgott volna az agyam, ha mozdítottam a fejem, és elküldtek ct-re majd mri-re. Mind a kettő, közepes fokú agykamra-tágulatot írt le, amivel idegsebészhez küldött a neurológus. Azt mondták ez valószínűleg velem született. Azóta eltelt 6 év és már egyszer megműtöttek, csináltak egy endoszkópos műtétet kilukasztották az agykamrámat, mert más tünet is jelentkezett. Amióta műtöttek elmúlt ez a löttyenő érzés, de valami megint furcsa lett azóta, az pedig maga a jelenérzetem. Azóta nem nagyon tudok örülni dolgoknak, néha semmi kedvem semmihez, olyan mintha az érzelmeimet kitörölték volna. Családom van, gyerekem van, de még is olyan elfásult vagyok néha, és ez azelőtt nem így volt. Megint volt azóta mri, és csökkent az agykamra-tágulat valamivel a műtét óta. Na de ha csökkent, akkor miért érzem másabbul magam? Régen az egész létérzetem más volt, most mindenre másképp reagálok azóta, valami megváltozott. Normális ez? Az idegsebész meg neurológus szerint ez pszichés csak, nincs semmi bajom, a műtét segített kicsit, de amúgy se volt létfontosságú szerintük, de legalább ez a löttyenő érzés elmúlt könnyebb a fejem érzete. Valakinek van agykamra-tágulattal tapasztalata? Szerencsére szellemileg fitt vagyok, boltvezetőként dolgozom, de néha mindent tehernek érzek és azt hiszem minden örökkévalóság és szenvedés érzéseim vannak. Lehet valami érzelmeket irányító agyterület nem jól működik? A neurológus szerint ép minden agylebenyem a képek alapján, tuti pszichés, próbáljak lenyugodni, antidepresszánst akart velem szedetni de nem vettem be.

2017. jún. 12. 00:12
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy a műtét miatt depressziós lettél?
2017. jún. 12. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nem volt miatta félelmem azt mondták rutin műtét. Szavakkal nehéz leírni de valami má

s és lehet depresszió de nem ertem miért

2017. jún. 12. 01:37
 3/3 anonim ***** válasza:

Személyes tapasztalatom, annyi, hogy a kishúgomnál egy hónapos korában megállapították, hogy tágak az agykamrái. Vízfejűségnek (hydrocephalus) hívják ezt a betegséget. Legalábbis neki ez a baja.

Nála az endoszkópos műtét nem vált be. Shuntre volt szüksége.

Ma már 5 éves. Mi nem igazán veszünk észre semmi "furcsát" rajta. Szellemileg is rendesen fejlődik. Vidám, cserfes, barátkozós kislány.


Érdekes, hogy pont a műtét után jelentkezett ez nálad. Én laikus fejjel nem tartom kizártnak, hogy a műtétnek köze van hozzá. De az is elképzelhető, hogy csak véletlen egybeesés. Családoddal otthon minden rendben? Pároddal jól megvagytok? Monotonnak érzed az életed? (Független a jelenlegi érzéseidtől).Környezetváltozás sem segítene?

Megvisel(t)a betegséged? Hogy érzed magad ezzel kapcsolatban? Nehezen dolgoztad fel vagy annyira nem?

2017. jún. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!