Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Antipszichotikumot keresek (? )

Antipszichotikumot keresek (? )

Figyelt kérdés
Sziasztok! 16 eves lany vagyok (45 kg) es a parom szerint skizofren gyanus tuneteim vannak. Tobb honap gyozkodes utan eloszor szeptemberben elmentem egy pszichiaterhez. Azonnal felirt nekem 15 mg aripiprazol sandoz -t. Bevetel utan rosszul lettem tole, (tuladagolasi tuneteim voltak.) azonnal eszrevettem, es hazakertem magam a sulibol. Mig hozzaszoktam, minden nap hanyingerem volt, ami eltunt ket hettel kesobb. Ujra elkezdtem suliba jarni. Ismet eltelt 2 het, en pedig olyan almos es kabult lettem, hogy nem akartam suliba menni, hanem otthon aludni. Nem lustasag volt, utolert a gyogyszer hatasa, melynek kovetkezteben napi 20(!)orat alvassal toltottem. Nem tulzok, tenyleg! Beszeltem a dokival, atvaltottunk Restifulin-ra (10mg). Ekkor volt karacsony. Ez is almositott, de kuzdottem, ebren voltam, bar 2 targybol bukasra alltam, jartam iskolaba, megtettem mindent. Karacsonyi szunetben a pasim szep lassan ravilagitott, hogy a gyogyszer (szerinte!) nem eleg hatasos. En gyozkodtem, hogy semmi bajom, de o hajthatatlan volt. Eldobtam a gyogyszert. (Doki tudott rola..) megkezdodott a suli januarban. Ket hettel kesobb, (januar 9, hetfo asszem) az iskolaba jott ertem anyam, es bevitt engem pszichiatriara(vadaskert) ahol ket hetig voltam. Abilify-t probalta nalam a doki (7,5mg) de nem talalta hatasosnak, viszont az is almositott. Vegul nem irtak fel semmit, hazakuldtek "depresszio" diagnozissal. A sok hianyzas miatt felevkor meghuztak halozatbol, de nem adtam fel, bejartam a suliba. Most a pasimhoz koltoztem, de o folyton mondogatja, hogy bajom van, viszont orvos ugyben nincs kihez mennem, es nem akarok olyan gyogyszert , ami almosit. Van olyan antipszichotikum, ami mellett lehet ELNI? (Ebren lenni!!) Ez megoldhato, hogy ne almositson? Egyaltalan erdemes lenne feliratni? Elore is koszi az ertelmes valaszokat!

2017. jún. 14. 13:51
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Itt a Gyiken nem fogsz jól képzett pszichiáterrel találkozni sajnos. Javaslom, hogy ne te és a pasid találjátok ki a gyógyszerezésedet, mert ez nem csak káros, hanem halálos is lehet! Keressetek másik orvost! Ha nincs rá pénzed, menj el az SZTK-ba, az ingyenes. Most nincs iskola, megteheted, hogy befekszel egy kórházba. Szeptemberre be tudnak neked olyan gyógyszert állítani, ami hatásos, de nem üt ki. Első az egészség! Ha nem leszel jól, akkor nem csak bukni fogsz, hanem semmit se tudsz csinálni.
2017. jún. 14. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Sajnos nem fogsz olyan gyógyszert találni, ami nem álmosít. És olyan gyógyszer sincs, aminek ne lenne mellékhatása. A Restifulin t kár volt abbahagyni. A párodnak pedig el kellene magyarázni, hogy ez sajnos egy hosszan-tartó kezelést igénylő betegség. Ha nem leszel kitartó, akkor az állapotod csak rosszabbodni fog. Gyógyulást kívánok.
2017. jún. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Restigulin csak eliram.
2017. jún. 14. 14:42
 4/21 anonim ***** válasza:

Csak antipszichotikumot szedsz? Nyugtatót nem? Mert én arra gondolnék, hogy igazából a nyugtató álmosít, az antipszichotikumnak (legalábbis az én dokim szerint) nem szokása ez, még éppen hogy élénkít. Én egyszerre szedtem a kórházban Abilify-t és Frontint, és az Abilify-ra gyanakodtam, hogy attól vagyok folyton álmos, aztán kiderült, hogy igazából a Frontintól...

Mivel az Abilify-nak voltak más mellékhatásai nálam, kaptam Kemadrint a mellékhatások ellen. Ezután már az égvilágon semmi bajom nem volt.

Most Restigulint szedek, de hamarosan elhagyhatom. Kemadrint már régóta nem szedek, már nincs szükségem rá.


Mondd meg a dokidnak, hogy folyton álmos vagy, és az antipszichotikumra gyanakszol, hogy amiatt van. Lehet h gyógyszert fogtok váltani, lehet h ír neked vmi mellékhatás-csökkentőt.

2017. jún. 14. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Nalam pont forditva volt. Abilify almositott de frontin nem. Most nincs semmilyen gyogyszer csak erdekel, hogy melyik antipszichotikum lenne a megfelelo nekem.
2017. jún. 14. 23:35
 6/21 anonim ***** válasza:

Ha azonnal el kezdte adni az nagy felelőtlenség.


Sokszor van, hogy tök indokolatlanul felírják, és onnnatól kezdve már nincs megállás, azokat a tüneteket amik a gyógyszer mellékhatásai is a betegséged részének veszik és kevés az az orvos aki tényleg utána nézne mi is pontosan a bajod, amilyen gyógyszert először felírtak az a bajod és kész.

2017. jún. 16. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Szerintem az kellene, hogy kiürüljön a gyógyszer a szervezetedből, és azt megnézni, hogy akkor milyen tüneteid vannak, és ha van, mi okozhatja. Simán lehet, hogy semmilyen pszichotikus betegséged sincs, csak a gyógyszerektől vagy rosszul. A leírásodból úgy tűnik, mintha a pasidnak fontos lenne, hogy le legyél gyógyszerezve.
2017. jún. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Miért fontos neked, hogy antpszichotikumot szedjél? A kreatív gondolkodást úgy, ahogy van, tönkrevágja.
2017. jún. 16. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Nem o akarja. Ezt en eroltetem. O csak annyit eroltet, hogy hallucinalok :( es a legrosszabb, hogy be is tudta bizonyitani. A gyogyszereket a tunetek felderitese utan 3 honappal kezdtem, mert a pasim csak addigra tudta nekem bizonyitani azt, hogy a hangok es nehany ember nem leteznek, amit erzekelek. Szoval elvileg gond az van, de gyogyszer jelenleg nincs. Ezt ugy ertsetek, semmit se szedek epp hallucinacio ellen
2017. jún. 16. 14:52
 10/21 anonim ***** válasza:
Nem igaz, hogy tönkrevágja a kreatív gondolkodást! Nekem a kreatív gondolkodásomat a betegségem vágta tönkre, és az antipszichotikum helyretette ezt is. Ma már egyrészt jobban bízom magamban, hogy a műveim (írok) érnek valamit, másrészt több kedvem van kreatívkodni :-)
2017. jún. 16. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!