Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért történik ez? Milyen...

Miért történik ez? Milyen bajom lehet?

Figyelt kérdés
Ha kimozdítanak a komfortzónámból, marhára elkezdek izgulni, rosszul leszek, hányingerem lesz, szédülök és elgyengülök, remegek. Olvastam ezekről pár oldalon, azt írták hogy nyugtassam magam fejben, de nem sikerül. Olyan pánikbetegség, vagy agorafóbia illene rám szerintem. Társaságba csak akkor megyek, ha kevesen vannak, ismerősök, és biztonságos környezetben vagyunk. Nagyon idegesítő, és egyszerűen nem tudom mi miatt lehet.

2017. jún. 16. 22:13
 1/9 anonim ***** válasza:
Ez agorafóbia, pánik, vagy szociális fóbia. Valószínűleg keverve a három. Érdemes lenne orvoshoz menni. Rövid távon segíthetnek a gyógyszerek, de hosszú távon sajnos gyúrni kell lelkileg, hogy csökkenjenek a félelmek.
2017. jún. 16. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Inkább pszichológus, mint gyógyszer. De ez nem olyan ritka, viszont a pszichológus visszafejtheti az okát, és már attól elmúlhat.
2017. jún. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Valami házi praktika, megoldás van erre? Egyszerűen attól is félek, hogy mi lesz ott, az orvosnál, mi lesz ha ez, vagy az történik?
2017. jún. 17. 09:08
 4/9 anonim ***** válasza:

Nincs házi praktika.

Pszichológus, pszichiáter. Engem sem ettek meg.

2017. jún. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Hogyhogy mi lesz az orvosnál? Semmi. Az a foglalkozása, hogy betegekkel foglalkozik. Betegek nélkül felkopna az álla. De ne orvossal kezdj, oda ráérsz akkor menni, ha a pszichológus odaküld. A pszichológussal beszélgettek. Semmi más nem történik. Az orvos meg gyógyszert ad, de azt csak akkor érdemes, ha a pszichológus nem elég.
2017. jún. 17. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Amúgy házi praktika az autogén tréning, de azt is meg kell valahol tanulni. Vagy a jóga. De akár a rendszeres zenélés is.
2017. jún. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
igazából én is ugyanebben szenvedek pár éve, akkor voltam jobban amikor rákényszerítettem magam, hogy melózzak kicsit,(pl plázában ahol sok emberrel kell foglalkozzak) az sokat segített rövidtávon, de sajna amint abba ellett hagynom suli miatt egyből visszatért. Szerintem is a pszichológus lenne a megoldás de nyilván én is félek elmenni és már kezdek kikészülni mert már melózni sem tudok.
2017. júl. 1. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát, ha kezdesz kikészülni, meg dolgozni se tudsz, akkor nagyon itt az ideje szaksegítséghez fordulni, 7-es hozzászóló. Semmi okod nincs, hogy félj tőle, kedves, megértő emberek, akik olyanokkal dolgoznak, mint te.
2017. júl. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Igen, én is úgy érzem nincs más lehetőség már
2017. júl. 1. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!