Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit lehet ezzel kezdeni?

Mit lehet ezzel kezdeni?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő: rettentő kíváncsi természetű ember vagyok, ami a tudományokat illeti. Nem érdekel, honnan van, miért jó, ha tudom, tudni akarom. Ezzel még nincs is probléma.


Ami viszont már problémás, hogy ha valamiben nincs semmi új, mert már régóta tudom, akkor megbolondulok. Egyik pillanatban még rendet bontok órán, mert annyira nem érdekel a huszadjára hallott dolog, a következő pillanatban alszom. És mikor már harmadik órán beszéljük ugyanazt, akkor szoktam totálisan bekattanni. Egész nap idegbeteg vagyok utána, ezeken az órákon gyakran vagyok rosszul, ami leginkább hányingerben, heves szívdobogásban, mellkastáji erős, nyomó fájdalomban, zihálásban nyilvánul meg. Hirtelen megfájdul a fejem és elég sokszor, mikor kimegyek, tiszta erőből beleverem a falba, mert annyira fáj.


De most ne úgy képzeljetek el, mint valami sztereotip izét, akinek nincs szociális élete, nem jár el sehová. Dehogynem. Az elképesztő tudásvágyamon felül tökéletesen átlagos kamasz fiú vagyok, még annyi, ami elüt az átlagtól, hogy meleg vagyok.


Amit nem tudok még beadagolni magamnak, hogy valamit, legyen szó akármilyen új információról, miért nem akarnak megérteni az emberek. Az emberi agy részint éppen a megértésre lett kitalálva. Nem vagyunk sem erősek, romboljuk a környezetünket, önmagunkat, komplett fajokat irtunk ki pár évtized alatt, akkor szerintem minden egyes embernek kutyakötelessége lenne legalább törekedni a világ megértésére, hogy legalább ebben jobbak legyünk. De ez már nem tartozik ide. :)


2017. jún. 17. 15:30
 1/3 anonim válasza:

A leírtak alapján elég összetett a problémád!

Van egy csillapíthatatlan tudásvágyad. ezt a legegyszerűbb kezelni: meg kell találnod a számodra megfelelő csoportot, szervezetet, klubot, akinek hasonló az érdeklődése. Ezt megteheted netes felületen is.

Másodszor. Kamasz vagy. Ez nem probléma, ez egy állapot!!! Ezen mindenki túlesett, de ahányan vagyunk, annyi féle képpen vészeltük át. Van persze egy sablon....de ebbe most nem megyek bele. A kamaszkor nagyon sok mindenért felelős lehet, olvass utána!!!

Harmadszor. Engem ez a "tünet" ijesztene meg leginkább......mármint, hogy nem tudod kezelni az érzéseid, indulataid, s lefejeled a falat!!! Ez már NEM normális viselkedés! Épeszű ember semmire nem reagál így, még akkor sem, ha kamasz!Javaslom, keress fel egy szakembert: pszichológust pl, akivel jól kibeszélheted ezt a problémát, s talán ő ki tudja deríteni, mire és miért reagálsz így!

Negyedik. Írod, hogy meleg vagy. Azt nem írtad, hogy ezt pl hányan tudják a környezetedben. Szüleid? Barátaid? Ha titkolod, az lehet a szorongást/agresszivitást kiváltó ok. Vagy ért esetleg kellemetlen atrocitás emiatt, s ez okozza a lelkedben a háborút!

Szépen sorban menj végig a problémáidon, s te magad is sok mindenre fényt deríthetsz. Ha nem megy, akkor még mindig ott van egy jó szakember igénybe vétele.

2017. jún. 17. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Akkor szépen sorjában. :D

Tudom, hogy érdekes dolgokat produkál a serdülőkor. :D

Az érzelmeimet, indulataimat tökéletesen tudom kezelni, nálam pacifistább embert nem hordott még a hátán a föld. :D

Az "idegbeteg" szó valóban nem egyértelmű, homályosan fogalmaztam. Ez annyit jelent, hogy elég könnyen felkapom a vizet, olyankor pedig megemelem a hangom.

Azért verem bele a falba a fejem, mert annyira fáj. Senkinek soha nem kívánom azt a fájdalmat. Borzalmas.


Abszolúte nem titkolom. A családom tudja és elfogadja, a barátaim java is. Akik nem, azok azért nem, mert nem kérdezték. Ha kérdezik, elmondom. :)

Igen, ért már elég sokszor kellemetlenség miatta. De azok nem viseltek meg, mert tudom, hogy ha komoly károm is származik belőle, én nevetek a végén. Ott meg már talán nem tartunk, hogy agyonverjenek érte. :D

2017. jún. 17. 16:00
 3/3 A kérdező kommentje:
És tudom, mi a borzalmas fájdalom. Egyszer még általános iskolában kedves diákok úgy megvertek, hogy rohammentő vitt el. Na, az a fájdalom eltörpült a fejfájások fájdalma mögött.
2017. jún. 17. 16:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!