Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért feltételezi rólam sok...

Miért feltételezi rólam sok ember, hogy hülye, buta, naiv, bolond vagyok, és miért érzem mindenhonnan kiközösítve magam?

Figyelt kérdés
Akárhova megyek dolgozni,mindig a 80% nem akar velem dolgozni,és degradál.Igaz pszihiátria kezelt vagyok,és személyiségzavaros,de 21.sz. -ban vagyunk.Akik kedvelnek,azok jólelkűnek tartanak,és őszintének,szókimondónak,segítőkésznek.Semmi esetre sem kétszínűnek.Igaz hamar felkapom a vizet,meg ingerült a hangom,de mit csináljak.Elismerem vannak hibáim,de kinek nincs.Valaki állandóan kedves,de kibeszéli a másikat.Volt mikor kijelentették a főnöknek,hogy nem akarnak velem dolgozni,de van egy 4 fős társaság aki mondta többször,hogy kérjem magam oda.Azokkal vagyok,és nem bántanak.

2017. jún. 18. 17:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem te vagy az egyetlen, sőt, nincs a világon olyan ember, akit mindenki szeret, mindenki elfogad. Teljesen normális, hogy nem jössz ki mindenkivel, vannak, akik nem szívesen dolgoznak veled. Ez mindenkivel előfordul, akkor is, ha nem kezelték őket pszichiátrián. Tök jó, hogy tisztában vagy a hibáiddal és az értékeiddel egyaránt, így ne hagyd, hogy egy-egy ilyen negatív élmény a kedvedet szegje. Ha viszont nagyon sok helyről kapsz ilyen visszajelzéseket, érdemes átgondolni: mi az oka annak, hogy ilyen sokan vélekednek így? Hol van ebben a te felelősséged, a viselkedésed mely részét érthették esetleg félre vagy mi az, ami miatt ők nem szívesen dolgoznak veled? Fejlődni mindig van lehetőség, ahogyan a kritikákból építkezni is, de közben azért meg kell válogatni ezeket.
2017. jún. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
45%

Azért mert 21-dik században élünk, még nem kell természetesnek venni hogy pszihiátria kezelt,és személyiségzavaros valaki. Ez nem egészséges, és normális dolog. Engem személy szerint ez nem is zavarna, végül is nem az én dolgom, nem ítélkezhetem (nem tudhatom miért vagy idegbeteg) de én sem dolgoznék olyan emberrel aki minden pici dologért felkapja a vizet,és ingerülten, flegmán beszél.

Én azt szoktam mondani, hogy ha valakit 80%-ban elutasítanak, akkor ott nem csak a társaságban kell hibát keresni, hanem önmagunkban is.

Mit csinálj?

Mondjuk gyakorold a türelmet. Ha úgy érzed, hogy most felkaptad a vizet, inkább ne válaszolj ingerülten, hanem előtte számolj el magadban 10-ig.

Ha túl sokan butának tartanak az a te jellemed hibája is.

Próbálj meg nem megsértődni, és ingerülten válaszolni.

2017. jún. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Aki jobban ismer az inkább okosnak tart.A főnök is.
2017. jún. 18. 17:40
 4/6 anonim ***** válasza:

"Akik kedvelnek,azok jólelkűnek tartanak,és őszintének,szókimondónak,segítőkésznek.S

emmi esetre sem kétszínűnek.Igaz hamar felkapom a vizet,meg ingerült a hangom,de mit csináljak"


Azt csináljad, hogy

- VAGY viselkedj normális, kulturált módon,

- VAGY ne csodálkozz, hogy utálnak és nem akarnak veled dolgozni.

Ezt csináljad.


Szókimondónak meg otthon anyukáddal legyél, a munkahelyeden szépen tartsd vissza a véleményedet, senki sem kíváncsi rá.

2017. jún. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Igaz hamar felkapom a vizet,meg ingerült a hangom,de mit csináljak.Elismerem vannak hibáim,de kinek nincs.Valaki állandóan kedves,de kibeszéli a másikat."


Figyelj,az emberek általában nem szórakozásból járnak be dolgozni.Van otthon is elég bajuk+a munkahelyen se könnyű,ennek tetejébe még pont egy agresszív,kéretlenül szókimondó ember hiányzik nekik.A szókimondás és őszinteség,csak akkor válik az előnyödre,ha tudatosan tudsz vele bánni.Pszichiátriai beteg vagy.Rendben,érthető.Akkor viszont lehetőséged is van változtatni a viselkedéseden,ha nem is mindenen,de a fontosabb dolgokon igen.Ha kihasználod a betegséged adta, látszólag könnyebbik utat ígérő lehetőségeket,akkor hosszú távon csak magaddal fogsz kitolni,mint ahogy tapasztalod is.Gondold át,hogy megéri-e.Te döntesz.

2017. jún. 18. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy csak te gondolod magad butának és naivnak, és ezért feltételezed, hogy mások annak tartanak?
2017. jún. 25. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!