Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet, hogy ez a bajom? Hogy...

Lehet, hogy ez a bajom? Hogy ezért nem megy?

Figyelt kérdés

Rengeteg ember mondja, hogy a szerelem könnyű, szerelembe esni könnyű. De én mégsem tudok...

Tegnap este találtam egy cikket, ami a szerelemtől való félelemről szól. Ez egy fóbia. Filofólia (philophobia). Elolvastam és a jellemzésből majdnem minden igaz volt rám... Pl, ha van valaki, aki a 'beteg' személyhez kötődni, vonzódni próbál, akkor a 'beteg' személy ellenségessé és távolságtartóvá válik, még akkor is, ha érez valamit. Ha esetleges kapcsolatra próbál valakivel lépni, nem tudja megtenni. Ha testi/lelki közeledésről van szó, akkor izzadni, szédülni, remegni kezd, a légzése és a szívverése gyorsulni kezd és az ájulás kerülgeti.

Velem ezek mind megtörténtek, de ennek ellenére mégis azt mondom, hogy nem szenvedek ebben. Vajon lehet, hogy mégis beteg vagyok? Lehet hogy csak én nem veszem észre? Ha igen, mik az esetleges "gyógymódok?" (Ha vannak.)

A válaszokat előre is köszönöm. 15/L



2017. jún. 19. 15:07
 1/3 anonim ***** válasza:
91%
Vagy talán azért, mert 15 éves gyerek vagy, és nincs szükséged semmiféle kapcsolatra csak azért, mert másoknak van?
2017. jún. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Beteg? Én 15 éves koromban még legóztam, fociztam a grundon, és fogalmam sem volt az általad leírt dolgokról.

Mégis ember lettem.42/F

2017. jún. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
54%

Fiatal vagy, kamasz és bizonytalan. Teljesen normális, hogy ilyenkor még viszolyogsz a kapcsolattól, mivel nem értél meg rá.

A legtöbb betegséget nem hiába nem diagnosztizálnak 18 éves kor előtt, a tinédzserek túl labilisek, hogy bármi is bizonyos legyen az ők esetükben.

Csak nyugodj meg és próbáld meg ne erőltetni a szerelem dolgot, majd eljön annak is az ideje, amikor kellemesen fogsz viszonyulni hozzá.

A fenti válaszolok nagyon illetlenek voltak, nem kell legókkal játszanod, de nem kell félned attól, hogy nem értél meg a dolog. Én körülbelül most értem meg arra, hogy tényleg ne csak futó kalandokra, hanem kapcsolatra vágyjak, és én 19 éves egyetemista vagyok. Ez nem szégyen, mindenki más ütemben fejlődik.

Próbáld ne diagnosztizálni magad pár olvasott sortól az interneten, mert ilyenkor hajlamosak vagyunk beleképzelni szituációkat adott mondatokba. De ha mégis nagyon aggódsz, akkor keress fel egy szakembert, iskolapszichológust, esetleg beszélgess el a szüleiddel vagy egy bizalmadba fogadott felnőttel a témával kapcsolatban.

2017. jún. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!