Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért vagyok ilyen túlzottan...

Miért vagyok ilyen túlzottan zárkózott, és mit tudok ellene tenni?

Figyelt kérdés

Van egy problémám, ami egyre több mindenben akadályoz és egyre jobban zavar: nagyon bátortalan vagyok, félek megnyilvánulni idegenek előtt, de még a lehető legmindenapibb interakciók is megijesztenek pl. köszönni valakinek, odamenni valakihez.

Bővebben kifejtve nagyon durván félénk vagyok, nem merem magamat adni senkinek, helyette csak némán ülök és akkor beszélek, ha kérdeznek. A boltban nem merek segítséget kérni, néha van hogy meg se merek szólalni ha idegennel kell beszélnem. Telefonálni se szeretek, valamiért szorongok tőle. Ha többen vagyunk akkor én a magtól kívülre vonulok, mert feszengve érzem magam ha sokan vesznek körül.

Nagyon zavar ez a tulajdonság, de nem tudok rajta változtatni. Egyszerűen nem megy. Szakembernél már voltam, neki nem mertem megnyílni. Vágyok nagyon a párkapcsolatra, de így lehetetlen. Nagyon félek, hogy így fogom leélni az életem :(


2017. jún. 20. 23:20
 1/4 A kérdező kommentje:
Elmentem diákmunkára évközben az egyetem mellett (20 éves lány vagyok egyébként) és nagyon stresszes volt az egész, szorongtam, emiatt bamba voltam, féltem az ott dolgozókkal beszélni, féltem kérdezni, nem tudtam barátkozni. Nagyon rossz, direkt emiatt mentem el dolgozni hogy úgymond bedobjam magam a mély vízbe és hátha érek el változást, de talán még jobban el is keseredtem a helyzet miatt...
2017. jún. 20. 23:22
 2/4 anonim ***** válasza:
Kort tudnál írni? Én is ilyen voltam, de szerencsére az osztálytársaim segítettek kigyógyulni ebből valamennyire. Mindig ha pl elmentünk pizzázni akkor nekem kellett elsőnek bemenni, hangosan köszönni, végén meg én fizettem :) hülyén hangzeik de segített. Aztán ebből kigyógyultam, de a lényokhoz nem mertem szólni, az osztályunkban meg nem volt lány. Ebből pedig szintén gyakorlással lehet túljutni. Eleinte béna voltam meg elvörösödtem, de aztán mindig egyre tovább jutottam. Ahogy minél többször csinálod, annál természetesebb lesz. Le kell küzdened a gátlásaid, mert ah meg se próbálodsz kilépni ebből, akkor ilyen aradsz. Hidd el, inkább égesd le magad próbáljozás közben, mint hogy később is ilyen maradj. Ls amúgy ez van be fogsz égni jópárszor, de tanuld meg, hogy mások magukkal sokkal jobban foglalkozniaak minthogy a te bénázásoddal legyenek elfoglalva. Beégsz, de 5 perc múlva már el s felejtik. Mindig tanultam a hibákból. Pl eleinte ha szerelmes lettem a lányba szinte azonnal el akartam hívni randira. Na ezt például megtanultam, hogy várni kell ezzel 1-2 hetet. Szóval gyakorlás gyakorlás gyakorlás
2017. jún. 20. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Oh.. azt hittem, hogy fiatalabb, és fiú vagy
2017. jún. 20. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
De amúgy nagyon jól tetted. Így kell ezt. Ne keseredj el. Ne add fel. Hidd el nem veled vannak elfoglalva. Megvan nekik is a saját bajuk. Azért vannak ott dolgozni hogy pénzt keressenek, nem azért, hogy azon gondolkodjanak, hogy milyen vagy. Egyet tegyél meg. Beszélj velük. De tényleg. Akármiről. Egyszer meglesz a fonál, akkor onnan megy simán. Nem kell félni.
2017. jún. 20. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!