Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Valami terápia, (pszichotikus...

Valami terápia, (pszichotikus zavarok)?

Figyelt kérdés

Az a problema, hogy meg tavaly kaptam olyan diagnozist, hogy akut pszichotikus zavarok.

Azonnal irtak fel antipszichotikumot. Egy ideig szedtem, de tonkrevagta a tanulmanyaimat. A neten sehol nem talaltam hazi gyogymodot, pszichoterapia keves, minden oldal ezt irja! Ha gyogyszerezni kezdek lottek a diakmunkamnak es az erettseginek is...a "viselkedesemet" pedig a volegenyem nem birja mar, kerlek, segitsetek, ez mar tobb mint egy eve igy megy, nagy valoszinuseggel paranoid skizofrenia, mivel ilyen reg ota fennall, bar az elso "tuneteket" mar 2015 marciusaban ereztem.. A csaladi hatter...inkabb ne firtassuk, annyit tudok mondani, hogy eselyem nincs orvoshoz menni, sehogyan. Pszichiatria is kilove, anyam miatt, plusz ketszer voltam mar, es le se sz*rtak, azt mondtak depis vagyok es ennyi, meg hogy majd elmulik. Hat nem mult. Megertem, nem irhatnak skizofrenia diagnozist 18 eves korom elott, de gyogyszert se adtak ellene. Igy eselyem sincs elmenni dokihoz, nagyon kerlek, ha barmirol tudtok, amit a parommal mi ketten tehetnenk, irjatok meg, mert ezt mar egyikunk se birja. Nincs doki, nincs gyogyszer, es erre masfel evig meg nem nyilik lehetoseg. Mit tehetunk otthon , azert, hogy jobb legyen?? Utoirat: nem hiszek istenben, szoval mentesitsetek az "ur jezushoz fordulj segitsegert" valaszoktol. Koszi a rendes valaszokat!



2017. jún. 22. 07:01
 1/2 anonim ***** válasza:
Szia! Segíteni szeretnék, de egy pár dologban nem értek egyet veled.Az akut tünetek csak rövid ideig tartanak, és spontán elmúlnak maguktól. Mivel Neked régóta megvan ez, nem fog elmúlni magától, gyógyszeres kezelésre van szükséged. Mi az, hogy másfél évig nem lesz lehetőséged orvoshoz menni? Ezt sem bántásból mondom, de ha internet van, akkor gondolom nem a sivatagban bóklásztok. Ha vakbélgyulladásod lenne, akkor sem mennél el kórházba? Ha nincs pénzed magánorvosra, menj el az SZTK-ba! Ott is van pszichiátria, és ingyenes. Nekem nyugtató elvonás okozott deperszonalizációt (idegennek érzem magam). Mivel erre tényleg nincs gyógyszer, muszáj volt megtanulnom együtt élni vele. Szóval, ha elutasítasz minden gyógyszeres, és terápiás kezelést, akkor jó eséllyel így maradsz. Ez esetben hozzá kell szoknod az állapotodhoz. Más alternatíva nincs. Jobbulást kívánok!
2017. jún. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Voltam sztk, az a doki elment masik munkahelyre. Aki helyette jott (csaladsegitobe) aztmondta nem irhat fel semmit gyerekeknek. Bementem vadaskert. Azt mondtak depi es huzhatok el. Gyogyszer nuku. Elmentem 11 kerulet pszichiaterehez. 70+ os ven nyanya, bunko . egy doki van, felnott doki, nem kezelhet csak ha en leszek 18. Az masfel ev..
2017. jún. 22. 15:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!