Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mitől/Mi számít depressziónak?

Mitől/Mi számít depressziónak?

Figyelt kérdés

Arra lennék, kiváncsi, hogy SZERINTETEK (és nem a szakkönyvek szerint) mi számít már depressziós betegségnek?

Esetleg ennek ti szabtok valamilyen "fokozatokat"?

Mi a véleményetek az egészről?


Véleményeket kérnék a divat depisekről (jajjelhagyottabarátomésakutyámsemreszet!!4négy4), és a valódi betegségben szenvedőkről is.


Ami ott fent van "divat depis" jelzővel illetve, n zárja ki azt, hogy egy komoly betegséget nem okozhat a pár(vagy bármilyen)kapcsolat megromlása.



U.i: mielőtt az okosok találgatni kezdenének, igen, azért írom ki ezt a kérdést, mert nem vagyok biztos a betegségembe. Nem tudom, hogy mély szomorúságot érzek, vagy már betegségnek lehet -e ezt nevezni.



Az értelmes válaszokat előre köszönöm!



2017. jún. 28. 23:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A szomorúság, gyász, fáradtság nem depresszió. Ami az, amikor INDOKOLATLAN, TARTÓS levertség áll fenn, ami makacsul megmarad. Másik fontos dolog, hogy a lehangoltság mellett testi tünetek is jelentkeznek. Álmatlanság, szorongás, szédülés, hányinger, gyengeség, erőtlenség, stb. A picsogó tinik legtöbbje nem depressziós, csak unatkozik, hisztizik, vagy sajnáltatja magát.
2017. jún. 28. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt egyáltalán nem lehet különválasztani a "szakkönyvektől". Legalábbis én a saját véleményemet nem tudom tőle függetleníteni. Rákeresek a depresszió diagnózisának kritériumaira és amennyiben azok igazak a személyre, akkor szerintem (! - itt jön képbe az, hogy ez az én VÉLEMÉNY-em, nem pedig diagnózis, mivel nem vagyok pszichiáter) az illető depressziós. Fontos az illető fizikai állapotának változása olyan területeken, mint étvágy, alvás, szexuális érdeklődés, energiaszint. És az is fontos, hogy az adott állapot mennyi ideje áll fenn.

És igen, vannak ennek fokozatai, szerintem is, meg a "szakkönyvek" szerint is.


Én ilyen divat-depisekkel még nem találkoztam... Ami nagy kár, mert akkor legalább lehetne egy közeg, ahol istenkirálycsászár lehetnék! :D:D Még kórházban is voltam depresszióval, húú! :D Sajnos az én ismerőseim körében inkább a tengerparti nyaralások meg a házasságkötések számítanak menő dolgoknak, így én nemigen tudok felvágni semmivel :-/

2017. jún. 28. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

[link]


Ha elolvasod ezt a cikket és több pont jellemző rád,akkor valószínűleg depis vagy.Rám pl.8-ból 6-7 igaz.Bár nekem ez nem újdonság.Több évtizede küzdök ellene.

Már sajnos gyógyszerrel is :(

F40+

2017. jún. 29. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


3.: az oldalról amit küldtél kb. 4-5 az amit fel tudok ismerni magamban. Sokszor vagyok levert, ok nélkül is, ebben az évben előfordult, hogy hetekig "csak sírni jártam haza". Erre még rátettek egy lapáttal az itthoni dolgok. Sokszor nem tudok elaludni, vagy ha el is alszom, néhány óránként felébredek. Úgy érzem nincs kedvem semmihez, nem kívánom se az ételt, se bármilyen innivalót. Korábban örömöt jelentett, ha a családdal elmentünk egyet kirándulni, vagy csak épp a környéken tettünk egy sétát...ma már ki se akarom tenni a házból a lábam, úgy érzem semmi értelme, mert már nem lesz tőle jobb semmi.

És egy ideje szoktak olyan gondolatok eszembe jutni, hogy "ez már nem tarthat túl sokáig, meg fogok halni". És sajnos tényleg el se tudom képzelni, mi lesz a jövőben, csak azt, hogy vége lesz...


2.: nálunk a suliban figyelhtők meg a "divat depisek". Emosnak hívják magukat, mert az élet sz@r, miközben azt se tudják mi az. De ők depisek, meg ilyen-olyan emosak mert az menő.

Szerencsés lehetsz, hogy nem találkoztál még ilyennel. :) A környezetemben, pont az ilyenek miatt nem figyelnek oda a valódi betegekre és ezért se tudom eldönteni, hogy velem mi van.



És mindkettőtöknek gyógyulást kívánok!

2017. jún. 29. 09:22
 5/5 jeverezi ***** válasza:

Én most voltam legutóbb depressziós egy hónapig de nagyon rossz volt. Rengeteget ettem és híztam, különösen kívántam a szénhidrátot csokikat, tésztákat és a többi. Sokat aludtam nem bírtam ki kelni az ágyból. Panaszkodtam és rettentően ideges voltam. Ezen felül nem tudtam kikelni az ágyból, csak ott éreztem jól magam. Nem volt erőm semmihez gyenge voltam és kimerült. Folyamatos fejfájás, szédülés és hányinger amit az idegesség okozott.


Pszichiáteremnek is mondtam de szerinte inkább olyan nyűgösebb vagyok mintsem depressziós. Jó hát Ő a szakember de nem érzi azt amit én.


Szóval szerintem a depresszió az aminek nincs oka és anélkül rosszkedvű, feszült, alvás, étvágy zavaros a beteg valamint halállal kapcsolatos gondolatai vannak és mindennek nincsen konkrét jól megfogható kiváltó oka.

2017. jún. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!