Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aki bekerül az zártosztályra,...

Aki bekerül az zártosztályra, azt rögtön az első perctől elkezdik nyugtatózni?

Figyelt kérdés
2017. júl. 1. 22:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül. Mert nagyon nem mindegy, miért került oda.
2017. júl. 1. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mitől függ a dolog?
2017. júl. 1. 22:45
 3/8 anonim ***** válasza:

Amennyiben együttműködő nem szedálják le.

Sem vizsgálni, sem pszichoterápiával gyógyítani nem lehet benyugtatózott állapotban.


Zárt osztályon állandó felügyelettel tudják vállalni a felelősséget, hogy csak akkor (de akkor azonnal) kötözzék le, ha támadó magatartást tanúsít.

2017. júl. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm.

Gyógyszert azt viszont minden bentlakó beteg kap, akár akarata ellenére..?

Erre van valami általános szabály..?

2017. júl. 3. 23:58
 5/8 anonim ***** válasza:
48%

Akaratuk ellenére is kaptak azok, akik nem akarták... Szerintem akinek nem kell gyógyszer, azt nem veszik fel az osztályra. Én depresszióval voltam bent, a gyógyszeres kezelés a 2. naptól kezdődött. Előtte vizsgálatok voltak (vér, vizelet, EKG, stb.)


Amúgy tényleg eleg nehéz lenyugtatózva pszichoterapiara menni vagy pl. Rorschach-tesztet vegezni, de szerintük ez nem akadaly. Utána meg még te érezheted magad sz*rul amiatt, hogy az ilyen állapotban végzett vizsgálatok alapján milyen eredményekre jutottak :/

2017. júl. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Ez nem hangzik túl jól.

"Én depresszióval voltam bent, a gyógyszeres kezelés a 2. naptól kezdődött"

Meddig tartott a kórházi kezelésed, úgy értem mikor engedtek el és a bent töltött idő alatt végig gyógyszereztek..?


"Utána meg még te érezheted magad sz*rul amiatt, hogy az ilyen állapotban végzett vizsgálatok alapján milyen eredményekre jutottak :/"

Ezen fals eredmények alapján kaptál kezelést...?

A válaszokat előre is megköszönöm.

2017. júl. 10. 10:23
 7/8 anonim válasza:
Pl ha gyógyszer túladagolással kerülsz be a zárt osztályra akkor alapból nem kaphatsz egy ideig semmilyen gyógyszert. Vagyis velem ez így volt . De olyan nyomasztó volt minden ott hogy amikor felkínálták, hogy felmehetek a nyíltra, inkább bekamuztam hogy már sokkal jobban vagyok, az csak egy megbotlás volt, na persze nem volt az, de mikor ez történt 40 fokos láz és tüdőgyulladás jött ki rajtam, persze egyből segíteni akartak hogy jobban legyek úgy, de inkább hazamentem, és házi dokihoz fordultam.
2021. júl. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Bekerülésed után mennyi idő után került szóba a nyílt osztályra való átkerülés lehetősége?

2021. júl. 5. 20:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!