Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, ha a családom...

Mit tegyek, ha a családom lenézz, mióta kiderült, hogy asperger szindrómás vagyok?

Figyelt kérdés
Önértékelési gondjaim vannak, távol áll tőlem a nagyképűség, de most egy kicsit muszáj dicsekednem. Számtalanszor megmutatkozott, hogy intelligens vagyok, a gyerekkoromban elvégzett IQ teszt egyértelműen azt mutatja, hogy átlagon felüli vagyok, valamint számtalan művészeti ágban egész jó vagyok. Akármilyen versenyt nyerek, akármilyen jegyeket szerzek, akármilyen logikai feladványban csillogtatom meg a képességeimet, a családom számára csak egy id.ota autista vagyok, aki másképpen látja a világot, ezért kár vele foglalkozni. Nem azt mondom, hogy én vagyok a legjobb, de szerintem az eredményeimnek elégnek kellene lennie ahhoz, hogy ember számba vegyenek. Már nem tudom hogy mit csináljak.

2017. júl. 2. 11:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Egyértelműen azt látom, hogy a családi szociális helyzeted miatt (lenéznek, nem foglalkoznak veled) családsegítőhöz kell fordulnod. Ott szakemberek megmondják, hogy hogyan hova tovább, mik a lehetőségeid.


Pontosan hol és mikor "derült ki", hogy aspergeres vagy? Mik voltak a diagnózis körülményei? (Gondolok itt arra, hogy kórházban vagy hasonló intézményben, vagy csak szimplán öndiagnózissal - továbbá minél korábban kezdesz ezzel valamit, annál jobb életet tudsz magadnak teremteni)


Ha teljes mértékben diagnosztizáltak ASD-vel (Autizmus spektrumzavar, Asperger, egyéb ilyen kategóriába tartozó izé), akkor ismerek alapítványokat, akik szívesen segítenének a helyzeteden. Olyanokat, akik rajtam is segítenek aspergerrel.


Továbbá ha asperger-szindrómád van diagnosztizálva, anyagi juttatásokat is kaphatsz (emelt összegű családi pótlék, vagy fogyatékossági támogatás) az állapotodra való tekintettel. Ez az anyagi kitörésedben segíthet.


Könnyebben adnék tanácsot, ha ismerném a kornemedet (szám per N vagy F).

2017. júl. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Vadaskertben diagnosztizáltak. Igazából mindenről tudok amiről írtál, (egyébként nagyon szépen köszönöm hogy időt szántál rám) de nem fogok szervezethez fordulni tanácsért, mert rosszak a tapasztalataim. A barátaimat nem akarom ezzel terhelni.
2017. júl. 2. 14:21
 3/5 Unikornispata ***** válasza:
54%
Ha segít neked,hogy elmondhatod,itt írj!Meghallgatunk.Egyébként nagyon szépen fogalmazol :)Mellesleg igazad van:nem okés az,ahogyan viselkednek veled.
2017. szept. 27. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Metionin ***** válasza:
Van olyan család, ahol ha aranyat xarsz sem fognak értékelni. Mindig több és több kell, sosem lehetsz elég jó. Ez egy teljesen nt gyereket nevelő családban is megesik, sajnos gyakran. Valószínűleg a szüleid akkor is így viselkednének, ha nem lennél aspi. Nálunk is ugyanaz volt egyébként, kva magas IQ, versenyek, osztályt ugrottam de ha 200 %-ot teljesítettem, akkor lecsesztek hogy miért nem 250. Bármilyen apró hibát követtem el (amit simán elkövet egy normális gyerek is, pl. elfelejti odaadni az osztálypénzt) azonnal én voltam a hülye fogyatékos, akiből sosem lesz semmi. Nem lett hibátlan a dolgozat? Te fogyatékos, látod az xy gyereke hibátlant írt! sorolhatnám. Az egyetlen amit tehetsz, hogy leválsz róluk és elkezded a magad életét élni, a magadnak felállított célokkal és mércékkel.
2017. szept. 29. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Egy kicsit jobban érzem magamat :)
2017. okt. 2. 19:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!