Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért elítélendő a vagdosás?

Miért elítélendő a vagdosás?

Figyelt kérdés
Egyre többen csinálják, de a többség mégsem képes elfogadni, hogy ez egy létező, lassan már természetes dolog, és NEM csak a tinédzserek körében. Ha valaki vagdossa magát, a társadalom legtöbbször kb. ufóként kezeli, pedig ez sem árt többet, mint az összes többi függőség, pl. alkohol, dohány, drogfüggőség, stb. ez igazából nem is veszélyes a szervezetünkre nézve, az összes többi, amit felsoroltam, viszont igen, azok mégis elfogadottabbak.. aki pl. nem szereti a melegeket, azokat lehurrogják, hogy elfogadónak kell lenni, de ha valaki vagdossa magát, mert attól egy kicsit jobban érzi magát, és nem akar ellenállni a vágynak, amivel senkinek nem árt, elítélik.

2017. júl. 4. 10:48
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%
A vagdosás, függőség! Mint minden függőség mögött, egy hiány áll... A szeretet hiánya.
2017. júl. 5. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én sajnos nem kívülállóként adok választ a kérdésre..(vagdosom magam,emellett depressziós vagyok)

Azért ítélik el,mert nem tudják,hogy mi játszódik le egy "vagdosóban" amikor egy nagyon elborult pillanatban megvághatja magát valamivel. Főleg,ha már teljesen rászokott. Én azokat ítélem el,akik még öngyilkosságra is biztatják az ilyen embereket(gondolok a "vágjál mélyebbre" és társaira). Ha alapból a padlón van,miért jó ha még inkább bele rúgnak? Ezt sose fogom megérteni. Akkor se értettem,mielőtt vagdostam volna magam,pedig akkor se ítéltem el azokat,akik vagdossák magukat. Bele kell képzelni magunkat az illető helyzetébe(ami már jóval nehezebb,de nem lehetetlen). Másik,amit sokan mondanak,hogy azért ítélik el őket,mert gyengék. De ezért miért kell valakit elítélni? Nem tehet róla,hogy az. Ennyi erővel egy 5 éves kisgyerekbe is belerúghatnánk,mert ő gyengébb..

Lényeg,hogy nem szabad valakit egyből elítélni. Ezzel csak még mélyebbre nyomod az illetőt. Akár alkoholista,akár drogos,akár vagdosás-függő..mindegyiken lehetne segíteni,de szerintem nagy részük valószínűleg pont az ilyen reakciók miatt nem mer senkihez se fordulni.

2017. júl. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim válasza:
0%
Miért elítélendő ?? hogy miért ?? értelme annyi mint hogy én felköpök az égbe és vissza esik rám semmi értelme és önsajnáltatás kicsit se nyugtat meg csak sok fiatal beképzeli magának hogy ez milyen megnyugtató de igazából csak tiszta heges lesz a karod ha meg még béna is az ember és az ütőerébe vég véletlen akkor vége kész és mindenki öngyilkos elmebetegnek nézi már nem mintha sokan nem ezt tennék ugyanis tényleg van valami problémája odabent annak aki ilyet csinál de ha már depis vagy akkor igyál egy kis alkoholt minden nap nem seggrészegségig kell menni csak annyi amennyitől meg lehet nyugodni pszhiológus dili tabletták ismerkedés új barátokkal új ismerősökkel iskola váltás ha kell kérvényezze az illető hogy másik családban élhessen ugye gyámügy által tehető ez meg és ennyi minden happy új élet új környezet új normális barátok pasi később majd munka család és rájövünk hogy a vagdosásnak nem volt semmi értelme az öngyilkosoktól meg hányingert kapok olyan szánalmas amit csinálnak és még ki is posztolják életük utolsó perceit faceera mert hova máshova mint a facebbokra persze hogy ne miért is ne na ennyi!!!!!!!!!!
2017. júl. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
51%
Nem elítélendő,de akkor menjen szakemberhez segítséget kérni,mert tudod ezt az elmebetegek csinálják,de csak addig amíg azt nem veszik észre hogy a zártosztályon vannak.
2017. szept. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim válasza:
Ha jól tudom, ezt a ,,depis” emberek csinálják. Hát lett volna okom rá, de sose csináltam. Szerintem a legtöbb ember csak hypeból teszi, és aztán a tesiteremben meg ezzel henceg a kis 12 eves. Na ezt nevetségesnek találom. Viszont van aki tényleg komoly problémákkal küzd,ot nagykn sajnalom, bar szerintem nem ez a legjobb megoldas.
2021. febr. 24. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!