Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mentális betegség produkálhat...

Mentális betegség produkálhat fizikai tüneteket?

Figyelt kérdés
Ha igen, akkor pontosan mit tapasztaltatok?

2017. júl. 12. 15:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hogyne. Ott vannak a pszichoszomatikus eredetu betegsegek pl. Vagy a panikbetegseg is jo pelda erre a dologra nagyon, amikor valaki a szorongasa miatt panikbeteg lesz, es fizikai rosszulletei, rohamai lesznek miatta. Hosszu tavon a mentalis problemak mindig okoznak valami fizikait. Gyomorfekelyt pl a stressz. Ezek regota bizonyitott dolgok.
2017. júl. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Persze,hogy produkálhat.

Nekem szociális fóbiám van.Tömegben,új helyen,idegenek közt(vagy kevésbé ismert emberek közt)eléggé rosszul leszek(hányinger,szédülés,hasfájás-görcs,hányinger,homályos látás,fejfájás,kába érzés,elég gyors szívverés...)

2017. júl. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm.

Akkor úgy van, ahogy sejtem.

Biztos vagyok benne, hogy testi problémám nincs, hiszen rendesen eszem, iszom, viszont mostanában elképesztően stresszes vagyok egy fóbia miatt. Kb. ugyanazt élem át, mint a második...

2017. júl. 12. 15:45
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Okozhat akár meddőséget is.
2017. júl. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Sokan esznek és isznak rendesen és közülük szinte attól még mindenki beteg ilyen-olyan módon.
2017. júl. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Az oké, de gondolom, nem minden nap betegek, mint én.
2017. júl. 12. 21:20
 7/12 Hominida ***** válasza:
100%
Ez a tagadás is egy apró mentális betegség. :-) Mentális ok miatt megborul valami a szervezetben, az aztán tovább borít valamit, ami egy harmadikat, és már senki sem tippelne mentális eredetre, és mégis az van a háttérben. A középfülgyulladástól a szemölcsig piszok sok dolog indulhat el egy stresszelős vagy pánikolós emberben akkor is, ha példásan egészségesen él. Nem kell ezt sem hinni, sem tagadni, csak gondolni kell rá az okok keresésekor.
2017. júl. 12. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Eloszor mindig szervi okot keresunk, ez szabaly! Nem egy ismeros igy halt meg, hogy ahh csak lelki, vagy hazakuldtek az ugyeletrol, hogy hisztizik, aztan meg is haltak szivrohamban, rakban, stb-ben. Ha nincs semmi szervi problema, akkor indulunk el lelki iranyba. Szervi okbol is lehetsz minden nap rosszul... sot.
2017. júl. 13. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Igen. Egy elismert szakember mondta, hogy pszichoterápiával sokszor gerincfájdalom, arcüreg gyulladás is megszüntethető.
2017. júl. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

8. Igazad van.

Mindenképp elmegyek a dokihoz, hogy mi ez, bár a múltkor se találtak semmit. Viszont az már elég rég volt, és azóta valóban jöhettek elő dolgok.

2017. júl. 13. 15:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!